Ev alacaklara müjde! Üçüncüsü başladı

Emlak Konut, ekonomiye katkı sağlamak ve konut satışlarını canlandırmak amacıyla üçüncü kampanya seferberliği resmen başlattı.

2017-09-16 10:12:00
Ev alacaklara müjde! Üçüncüsü başladı

15 Temmuz darbe girişimi ardından ekonomide çarkların dönmesine katkı sağlamak ve konut satışlarını artırmak için ard arda iki defa kampanya yapan gayrimenkul sektörü, üçüncü seferberlik adımını da attı.

Emlak Konut GYO öncülüğünde dün başlayan ‘Şimdi Al 2019’da Öde’ isimli yeni kampanya seferberliğinde 22 proje yer alacak. Emlak Konut GYO öncülüğünde hayata geçirilen bu 22 projede yüzde 5 peşinatla yapılan alımların ardından taksit ödemeleri Ocak 2019’da başlatılıyor.

Kampanyanın, 2019 yılında başlayacak ödemeleri, getiri oranı, koşullarına bağlı olarak tüketiciye en az yüzde 15, en fazla yüzde 25 oranında indirim olarak döneceği belirtiliyor.

Kampanyanın temelinde yüzde 20 peşin, yüzde 80 banka kredisi kullanımı yer alıyor. Yüzde 5 peşinat ödenen alımlarda kalan yüzde 15’lik kısım teslimde ödenebiliyor. 15 Eylül’de başlayan kampanyanın son günü ise 31 Ekim olacak. Şu anda 5 bankanın dahil olduğu kampanyaya ilerleyen dönemde daha fazla bankanın da katılması bekleniyor.

Peşin alımlarda yüzde 15 indirimin uygulanacağı kampanya kapsamında 22 proje yer alırken, sektördeki pek çok firma da benzer kampanyaları uygulamaya başladı.

‘Eylül hareketli geçer’

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Eylül ayında sektörde önemli bir hareketlilik oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, tüm sektörde de cazip kampanyaların oluştuğunu dile getirdi. Daha önce yaptığı açıklamalarda konut alımı için mevcut dönemi ‘fırsat’ olarak yorumlayan Kurum, “Herkesin fedakarlık yaparak geldiği bir dönem söz konusu. Kampanyamız ve firmaların kendi kampanyalarıyla güzle bir süreç oluştu” dedi.

‘İlk defa satışta’

Taksitleri 2019 yılına öteleyen kampanya dahilinde yer alan projelerin tüm gelir gruplarına hitap ettiği belirtilirken, kampanyada bulunan projelerin de çeşitli şehirlerde yükseldiğine dikkat çekildi.

  • 10035
  • 4

Kimene 1 yıl önce eklendi.

Evide alın basınıza calın sanki 2019 gelmiyecek millet kandırmacası uygulanan faizler millet gerizekalı ya 100 liraya 80 alınan faiz kurumları hepsi milleti somurun milleti yiyin batsın evleriniz faizli düzeniniz

Ok 1 yıl önce eklendi.

Turkiyedr ev sahibi olmak, hele hele istanbulda ev sahibi olmak londrada ev sahibi olmaktan zor oluyor.. Durumu iyi olanlar 3. Evini alirkan asgari ucret ve orta gelirliler icin durum vahimlesiyor. Resmen tekellesiyor.. Ev fiyatlarinin yuksek olmasinin sebebi bankalarin insanlari somurme taktigidir. Evi pahali olan harcamasi az olur ekonomiye zarar verir. Kazanan taraf Kuresel bankacilik. Ister turk ismi olsun ister ingiliz bankalar baglayan yer aynidir... Insanlar kolelesiyor bagimsizlik kayip oluyor.. TOki hamle yapmasi gerekmektedir. Cindeki gibi yeni mahalleler yeni yerlesim yerleri acip piyasayi kontrol altina almasi gerek. Piyasa bankalarda degil hukumetin elinin altinda olmasi sart. Kuresel globialist duzen fiyat bicmegi iyi bellemis..