Siyaset

Hakan Şükür'den "Alevi asker" provokasyonu!

Şehit haberleri ile yüreklerin dağlandığı bir ortamda dolaşıma sokulan bir şehit cenazesi fotoğrafıyla büyük bir provokasyona imza atıldı.

Hakan Şükür'den
-

2012 yılında Foça'da teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan askerin Cemevi'nde yapılan töreninin fotoğrafı, paralel Millet gazetesinin yazarı Murat Aksoy ve Hakan Şükür tarafından yeniymiş gibi paylaşıldı. Aksoy, "Cenazeye ne asker katıldı ne de siyasetçi. Çünkü asker aleviydi" diye yazdı. Oysa cenazesi töreninde devlet erkanı katılmıştı.

HAKAN ŞÜKÜR DE PAYLAŞTI!

Murat Aksoy'un sosyal medyadan, “Bir cenaze ne asker var ne siyasetçi sahipsizliğin huzuru ayırımcılığın acısı var çünkü asker Aleviydi“ mesajıyla yayınladığı Hakan Şükür'ün de paylaştığı fotoğraf, 2012 yılında İzmir Foça'da teröristlerce düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan Bahariye Er Özkan Ateşli cenazesiydi. Şehit er Ateşli için o tarihte hem Haramidere Cemevin'nde hem de Ataköy 5. Kısım Caminde cenaze namazı kılındı.

İşte Aksoy'un o skandal twiti:Murat Aksoy'un provokasyon twitine Hakan Şükür de paylaşım yaparak destek oldu.

HEM SİYASİLER HEM ASKERLER VARDI

Ataköy 5. Kısım Camindeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çelenk göndermişti. Cenaze namazına AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdür Hüseyin Çapkın, Kuzey Deniz Saha Komutanı Oramiral Nusret Güner, Donanma Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu katılmıştı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.