"İncirlik'in kapatılmasının tam zamanı"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez yaptığı açıklamada, hükümete çağrıda bulunarak “İncirlik Üssü’nü kapatmanın tam zamanı” dedi.

2017-10-10 10:01:00

ABD , Türkiye düşmanlığına bir yenisini daha ekledi. Türk vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini sınırsız durdurma kararı aldı. Türkiye de karşılık olarak ABD vatandaşlarına vizeyi askıya aldı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, hükümete çağrıda bulundu. 

 Türkiye’nin misilleme olarak aldığı vize kararını önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini söyleyen Bitmez, “Olumlu bir adım ancak yeterli değil. Mukabele-i bilmisil yani misli ile karşılık verilerek İncirlik Üssü’nü kapatmanın tam zamanıdır” dedi. 

BUNU BİR FIRSAT OLARAK GÖRMEMİZ LAZIM 

ABD’nin hırçınca ve pervasızca tavırlarını düzeltmesi için ve bölgenin de güvenliği için tedbirli adımlar atılması gerektiğini vurgulayan Bitmez, “Bununla beraber en önemli adım Türkiye’de bulunan İncirlik Üssü’nün kapatılması olmalıdır. Biz diyoruz ki İncirlik Üssü’nü kapatmanın tam zamanı. Bunu bir fırsat olarak görmemiz lazım” ifadelerini kullandı. 

ŞAHSİYETLİ BİR DIŞ POLİTİKA İZLEYELİM 

ABD’nin Türkiye ve Ortadoğu’yu karıştırmak için ana merkez olarak İncirlik Üssü’nü kullandığını ve dün PKK ’ya bugün de PYD’ye yardım olarak gelişmiş silahlar verdiğini belirten Bitmez, “Biz savaş açalım demiyoruz ama hem Türkiye hem de bölgenin güvenliği için şahsiyetli bir dış politika izlemeliyiz” değerlendirmesinde bulundu. 

ABD BİRLEŞMEDEN RAHATSIZ 

ABD’nin bu yaptırımı uygulamadaki gerekçesinin inandırıcı olmadığını kaydeden Hasan Bitmez, “Türkiye vatandaşı bir casusun yakalanması gibi bir gerekçe, çok inandırıcı değil. Asıl gerekçe Suriye üzerinde İran , Rusya ve Türkiye’nin Astana ’da yürütmüş olduğu çalışma, orada alınan kararların uygulamasına yönelik duyduğu rahatsızlıktan dolayı attığı bir adımdır. Yoksa bir casusun tutuklanması gibi bir gerekçe değildir” ifadelerini kullandı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  • 6176
  • 5

ZEKİ 1 yıl önce eklendi.

Siz hükümetin ve devletin yanında adam gibi dursanız yakında o da olacak inşallah ama sizde o o yok

Alpertunga 1 yıl önce eklendi.

Bekara karı boşamak kolay.Nasılsa sırtında yumurta küfesi yok,cart curt atıp tutuyor.Onada sıra gelecek inşaAllah.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cüneydi'yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cüneydi'yi kabul etti
Canan Kaftancıoğlu'nun skandalları bitmiyor
Canan Kaftancıoğlu'nun skandalları bitmiyor
Kaftancıoğlu'na AK Parti'den sert tepki
Kaftancıoğlu'na AK Parti'den sert tepki
Yardımcı doçentliğin kaldırmasına ilişkin düzenleme TBMM'de
Yardımcı doçentliğin kaldırmasına ilişkin düzenleme TBMM'de
Demirtaş o davadan beraat etti
Demirtaş o davadan beraat etti