Impression Pixel

‘Kirli ittifaka’ çok sert tepki… ABD-YPG-DAEŞ… Türkiye: Vahim ve ibret verici

Dışişleri Bakanlığı, Rakka'da DAEŞ'lilerin tahliye edilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

2017-11-15 00:35:00
‘Kirli ittifaka’ çok sert tepki… ABD-YPG-DAEŞ… Türkiye: Vahim ve ibret verici

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin güdümündeki sözde "Suriye Demokratik Güçleri"nin, Rakka'nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ'la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka'dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG'nin Suriye'deki amacı DEAŞ'e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldubittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, sözkonusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya "saygı duyulduğunun" görülmesinden de esef duyulmuştur."

  • 8506
  • 19

ahmet ceylan 1 yıl önce eklendi.

sanki devlet bilmiyormuş gibi bizim doztumuzda belli düşmanımızda bunu yüzümüze gülüp arkadan hançerleyen dostlarımız çok iyi biliyorlar başt büyük şeytan AMERİKAAAAAAAAAAAAA.

ihsan 1 yıl önce eklendi.

hükümet yöneticiler abd deaş ilişkisini bilmiyormuydunuz yuh yani deaşı kuran petreus değilomi mit istihbarat uyuyormu basında uyuyor malesef