Para piyasaları uzmanı açıkladı: Şüphemiz yok, dolar...

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 3.66 seviyesine çekilen dolardaki düşüş trendini değerlendirerek, “Düşüş devam edecek, bundan şüphemiz yok” dedi.

2017-10-11 18:21:00
Para piyasaları uzmanı açıkladı: Şüphemiz yok, dolar...

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, geçtiğimiz günlerde 3.70 seviyesinin üzerine çıkan doların bugün itibariyle düşüş trendine girmesini yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. Bugün dolar/TL kurunda tansiyonun biraz düştüğü bir günü geride bıraktıklarını ifade eden Memiş, Dolar/TL kurundaki düşüşlerin ana nedeninin Uluslararası Para Fonu IMF’nin Türkiye’nin büyüme oranını 5.1 olarak teyit etmesi olduğunu söyleyerek, IMF’nin bu kararı sonrası dolarda tepki satışlarının gerçekleştiğini açıkladı.

“ŞÜPHEMİZ YOK”

Dolar/TL kurunda düşüş trendinin devam edebileceğini belirten İslam Memiş, “Bundan şüphemiz yok ama dolardaki kısa vadeli düşüşler kalıcı olmayabilir” dedi. Memiş, dolar borcu bulunanlara da uyarıda bulunarak, “Vatandaşlara ve yatırımcılara, dolar 3.60 lira seviyesinin altına sarkana kadar dolar almamalarını tavsiye etmeye devam ediyoruz. “dedi.

Faruk Erzen / yeniakit.com.tr

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  • 17590
  • 10

Vatandas 1 yıl önce eklendi.

Bunlara inanmayin. Bunlar düsecek deyince Dolar firliyor. Economi kötü, Etrafimizda töreristler el kol geziyor. Savasa gidiyoruz. Dostumuz kalmadi. Dis borc cig gibi olmus. Ohal var. 

1 yıl önce eklendi.

Dolar almak bugünkü gelirinin satın alma gücünü korumak için şarttır. Savaş çıkınca TL ile silah alamazsınız :-(( simdi altın da alabilirsiniz, reis öyle dedi. Bakarsınız satıcının ABD ile işi yoktur. Suriyeliler de öyle yaptı. Kaçarken yanlarına alabildiler ve ülkemiz canlandı. Tercih sizin ama bişey almanız lazım gibi. Bu arada piyasalar küresel, ülkemiz domatesi dolarla üretip dolarla dışarıya satıyor. Mübarek yabancı yatırımcı soruyor; asgari ücret sizde kaç dolar? ona gore yatırım yapıyor. Dolar almazsanız fakirler iş bulamaz. Elinizdeki vazgeçilmez akıllı telefon da dolarla. Bırakın boş dolar düşmanlığını, almak fayda sağlar. Bari zekatını verin, hayır yapın. O günler gelince akibetinizi Allah bilir...

TÜSİAD isim değiştirdi!
TÜSİAD isim değiştirdi! "Adam" ifadesini kaldırıldı
Kombi bakımının önemi ve yararları nelerdir?
Kombi bakımının önemi ve yararları nelerdir?
'İşi sıkı tutun! Öncelik Türkiye'nin'
'İşi sıkı tutun! Öncelik Türkiye'nin'
Kanal İstanbul o ülkeyi de heyecanlandırdı!
Kanal İstanbul o ülkeyi de heyecanlandırdı!
TÜSİAD'ın adı değişti
TÜSİAD'ın adı değişti