Şehitlerin avukatlarına soruşturma açıldı… Skandal karar!

Erol Olçok ve oğlu A. Tayyip Olçok’un da aralarında bulunduğu 15 Temmuz şehit ve gazilerinin avukatı Uğur Güven’e, duruşmada darbecileri ‘katil’ dediği için soruşturma açıldı.

2018-01-13 08:02:00
Şehitlerin avukatlarına soruşturma açıldı… Skandal karar!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 9-10-11 Ekim 2017'deki duruşmalarında, çapraz sorguları yapılan erlerden biri, diğer sanırları işaret ederek, 'Bu katiller bana baskı yaptı!', 'Sen ateş etmezsen ben senin kafana sıkarım', 'Bu hainler bu şerefsizler' gibi sözler söyledi. Erler, asıl suçluların kendilerine zorla ateş ettiren komutanlarının olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar ile gazilerin avukatı Uğur Güven, söz aldı ve az önce konuşan ere, 'Hangi şerefsiz hain?' ve 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorularını yöneltti.

DARBECİ KATİLLERİN AVUKATLARI ŞİKAYET ETTİ

Darbeci askerlerin avukatları Meliha Utku, Ayça Çiçek Heper, Duygu Nur Ermantaş, Kübra Aydın, Zerrin Duralı, Damla Sarıoğlu ve Ömer Çiftçi, Güven'i İstanbul Barosu'na şikayet etti. Sanık avukatları, şikayet dilekçesinde Güven'in, sanıklara ithafen 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorunu sorarak masumiyet karinesini ihlal ettiğini savundu. Avukatlar, duruşmalara barodan denetçi atanmasını, Uğur Güven hakkında da işlem yapılmasını istedi.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Güven hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Soruşturmadan derin bir üzüntü duyduğu belirten Uğur Güven, Baro Başkanlığı'na verdiği savunmasında, "Sanık erlere sorduğum iki soru da maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasına hizmetten ibarettir" dedi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  • 8338
  • 8

HAŞMET 4 gün önce eklendi.

davayı kabul eden savcı hakim her kimse derhal görevden ihraç edilsin ve fetöden soruşturma açılsın

BAL-KES 4 gün önce eklendi.

EYYYYYY ABDULLAH GÜL GÖRDÜNMÜ KARŞI DURDUĞUN YASA NE KADAR İSABETLİ İMİŞ YAAAAAAAAAAAAAAAA EY MİLLET ŞİMDİ ANLADINIZ MI 15-16 TEMMUZ DARBESİNE DUR DİYEN VATANDAŞI KORUYAN YASA NEDEN ÇIKTI......BAŞLARI DİKİLDİĞİ GİBİ O ŞEHİT YAKINLARINA GAZİLERE KATILAN VATANDAŞLARA DAVA AÇMAZ MIYDI BUNLAR ..DEVLET AKLI BUNU GÖRDÜ DE O YASA GÜL EFENDİNİN DE KARŞI ÇIKMASINA RAĞMEN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

PYD'nin hain planı! Sivil halkı...
PYD'nin hain planı! Sivil halkı...
Kaftancıoğlu: Kocamın ne yediğine karışmam
Kaftancıoğlu: Kocamın ne yediğine karışmam
Teröristleri korku sardı: 400 araçlık konvoy...
Teröristleri korku sardı: 400 araçlık konvoy...
PKK'ya ağır darbe! Böyle imha edildi...
PKK'ya ağır darbe! Böyle imha edildi...
Benazir Butto suikastını o grup üstlendi!
Benazir Butto suikastını o grup üstlendi!