Suudi damat düğünü terk etti: 'Eşim araba kullanamaz'

Suudi Arabistan'da, bir düğün sırasında gelinin ailesi, evlendiklerinde kızlarının araba kullanmasını şart koşunca damat düğünü terk etti.

2017-10-12 19:02:00
Suudi damat düğünü terk etti: 'Eşim araba kullanamaz'

Suudi Arabistan'da, bir düğün sırasında gelinin babası damattan, kızlarının evlendikten sonra araba kullanmasına izin vermesini şart koşunca damat düğün törenini terk etti.

Gelinin ailesi tarafından son anda ortaya atılan 'araba kullanma şartı' düğünün iptal edilmesine neden oldu.

Suudi Arabistan'da, geçtiğimiz günlerde, ülkede uzun süredir uygulanan kadınların araba kullanması yasağı kaldırılmış, karar tartışmaları beraberinde getirmişti. 

İŞLER DEĞİŞTİ 

Haber sitesi El Marsd'ın haberine göre, daha önce gelinin ailesi tarafından istenen, yaklaşık 10 bin dolar mehir ve evlendikten sonra eşinin çalışmasına izin verme şartlarını kabul eden damat 'araba kullanma şartını' kabul etmedi.

Düğün günü ortaya atılan şartı kabul etmeyen damat, uzun süren görüşmelerin ardından düğün törenini terk etti. 

ÜLKEDE TARTIŞMA BAŞLADI 

Olay, Suudi Arabistan'da tartışmaları da beraberinde getirdi. Konuyu değerlendiren sosyal medya kullanıcılarından bazıları damadı haklı bulurken diğer bir kısmı ise ailenin talebini doğru bulduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan yönetimi, bir süre önce kadınların araba kullanmasının yasak olduğu yönündeki kararı kaldırmıştı. 

mepanews 

  • 10542
  • 4

Ruhi 1 yıl önce eklendi.

kadin da bir insan olduguna göre arbada kulanir yemek de yapar bizim dinimiz de kadinlar cok deyerli bir varliktir cennet annelerin ayaklarin da biri bu cahile söylesin kadinlara hizmetçi gözü ile bakan malukatlar var

Emekli48 1 yıl önce eklendi.

İndirilmiş dinde kesin olarak haram-helal olduğu belirtilmeyen; Allah'ın özgür irademize bıraktığı konularda, uydurulmuş din derhal devreye giriyor. Birileri keyfince haram-helal fetvası veriyor.