Karamollaoğlu net konuştu: 2 kırmızı çizgimiz var

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Irak ve Suriye'de yaşanan iç savaşı değerlendirdi.

2017-10-12 15:21:00
Karamollaoğlu net konuştu: 2 kırmızı çizgimiz var

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Irak ve Suriye'de yaşanan iç savaşa ilişkin açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden arka arkaya mesajlar yayınlayan Karamollaoğlu, Türkiye'nin de katıldığı İdlib operasyonuna destek verdi. Ülke olarak 2 kırımızı çizgimizin olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "İdlib harekatını bu çerçevede değerlendiriyor, bölgede huzur ve istikrarı sağlamaya yönelik her türlü çabayı önemli görüyoruz. Bizim bu konuda iki kırmızı çizgimiz var; Türkiye’nin güvenliği, Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğü" dedi.

YENİ HARİTALARA KARŞIYIZ

Bölgede Batılı güçler tarafından oynanan oyuna da dikkat çeken Karamollaoğlu, Batılı güçlerin İslam coğrafyasına yeni sınırlar dayattığını belirterek, "Biz bu bölgede yeni haritaların çizilmesine karşıyız." dedi.

Faruk Erzen / yeniakit.com.tr

  • 13673
  • 43

okur 1 yıl önce eklendi.

çıkmadık candan ümit kesilmez bu amca ve ekibi de birgün kendi hırslarını bırakıp alemi islama ve alemi islamın son kalesi olan şu vatana sözde değilde hakikatte de beş kuruş faydaları dokunur. bir şeyin düzelmesi için değilde kendini kemalde gösterebilmek için eleştirmekten ve dırup durup gündemde kalmak için fikir beyan etmekten başka bir gayretleri yok malesef.

Ssyit 1 yıl önce eklendi.

Tebrikler Genel Başkanım... Allah Razı Olsun siz ve Teşkilâtınızdan Eee israili abd yi rusyayı SIRBİSTANI seven seni sevmez tabi