Ulvi Kabakçı 1 yıl önce eklendi.

Ali Bey Ankarada 14 yıl Milli Eğitm Müdür Yardımcılığı yaptım. Iki ay önce yaş hattından emekli oldum. Rahmetli Akif Inanın çalısan son arkadaşlarındandım bundan 15 sene önce Ankaradaki eğitimciler arasında hatırı sayılır eğitimciler arasında sayılırdım. Hımbıl aptal biriside değilim kitap yazmış birisiyim. Bütün araştırmalarıma rağmen AK PARTI nin eğitim politikalarını kim belirliyor ben bulamadım. Normalda benim bilmem gerekirdi. Zaten mevcut üst yönetimin de eğitimle pek alakaları yok. Hele öğretmen yetiştirmek diye bir dertleri yok. Mevcut yönetim devamlı yonetici atama yönetmeliği çıkarır 6 ay sonra olmadı yeniden değiştirirler. Sınav yönetmeliğide öyle. Ben 14 senedir sesimi kimseye duyuradım ,dert sahibi olmadan ve hasta olmadan Allahtan 2 ay önce yaş hattından emekli oldum. Aytaç hocayıda tanırım. Benim gibi konuşur Maarifimizin böyyük yoneticileri gaale almazlar. Kendileri de beceremezler layık olanlarıda iş başına getirmezler bu kısır döngü böyle devam eder gider. Saygılarımla...

CEVAP YAZ

Ömer Y. 1 yıl önce eklendi.

Hocam dedikleriniz doğru da asıl meseleyi nedense telaffuz bile edemiyoruz. Bizim en büyük sorunumuzu milli ve ahlaki değerlerden yoksun ögretmenlerimizin gittikçe eğitim sisteminde daha çok yer etmesidir, başta üniversitelerimiz sanki buna hizmet ediyor ve hiçbir yetkili bu soruna önem vermiyor, ilde görev yaptığımız amirlerimiz de bizim kılık kıyafetimize kafayı takmış bunu san ki büyük bir vazifeymiş güzel bir görüyor maalesef. Kravat takmayana gösterilen tepkinin %1 i bayanların ahlaka ve yönetmeliğe de aykırı olan giyim kuşamına gösterilmiyor.

CEVAP YAZ

Sebahattin 1 yıl önce eklendi.

Önce ahlaklı,milli değerlere önem veren,kültürlü,hoşgörülü öğretmenler yetiştirilmeli.Öğretim Fakültesinden çıkanların çoğu ya dinsiz ya da milli değerlere düşman oluyor.

CEVAP YAZ

eser 1 yıl önce eklendi.

Ülkemizde yabancı dille eğitim yapan abd ingiliz fransız alman okullarından bu güne kadar kaç vatan millet ümmet dostu siyasetci bürokrat çıktı. Bol bol batıya yeniçerilik yapan egitimli mandacı köleler dan başka ne var elde

CEVAP YAZ

Erkam 1 yıl önce eklendi.

Alş rumuzlu kisinin yorumuna katilmakla birlikte eklemek isterim ki" pandomim sanati ile sure ezberletmek" nedir Allah askina. Hele hele bunu taltif etmek... Rasulullah aleyhissalatu vesselam vahiy katibi ve hifz icin gorevlendirdigi ashabina pandomim mi tavsiye etmistir. Guluyoruz aglanilacak halimize. Ayrica bunca metodolojiye dair tavsiyenin arasinda sunneti seniyyeyi, kuranî yaklasimi goremedim...

CEVAP YAZ

Sami 1 yıl önce eklendi.

Hocam öğretmenlik konferans salonlarında değil öğrenci ile sınıfta olur.en iyi konferans bile işe yaramaz.yöneticiler cılkını çıkarmak yerine öğretmenliği ayaklar altına almaktan vazgeçsin.üniv. Hocalarıyla hazırladıkları program ve kitaplar hala içler acısı.değerler eğitimi temasında bir hadis bir islam büyüğünün sözü bile geçmiyor.şair desen Orhan veli yazar desen Oktay akbaldan öte gidemiyoruz.anayurt oteli 100 temel esere giriyorsa... Kusura bakmayın siz de. MEB öküz altında buzağı aramaktan vazgeçsin. Referanslı mülakattan da.

CEVAP YAZ

Okur 1 yıl önce eklendi.

MİLLETİN BU TEMİZ EVLATLARI NİÇİN DİNLENMİYOR? “Prof. Açıkalın, öğretmen yetiştirme politikası geliştirmek için felsefe, ekonomi, matematik ve dil bilmek gerektiğinden söz etti. Benim gibi medyada yazıp çizenlerin “öğretmen yetiştirme politikaları” gelişme tekliflerimizi AK Parti yetkilileri ve MEB uzmanları duymuyor.”(AliErkan Kavaklı Yeniakit Gazetesi) Avrupalılar olsa Prof Aytaç Açıkalın’ı hemen MEB lığına getirir ve işi bitirir.Bizim bu özelliğimiz yok.Michael Faraday’ın(1791-1867) hayatı bize bu konuda  pek çok şey verir: On dört yaşında bir ciltçiye çırak olarak girdi. 1813 Mart ayına kadar devam ettiği bu işte ciltlenmek üzere getirilen kitapları okuyarak bilgisini genişletmeye başladı. Bu sayede gençliğinde pek çok kitap okudu. Bilhassa fizik kitaplarını büyük bir heves ve arzuyla okuyordu. Encyclopedia Britannica'nın üçüncü baskısındaki elektrik maddesinden özellikle etkilendi. Eski şişeler ve hurda parçalardan yaptığı basit bir elektrostatik üreteçten yararlanarak deneyler yapmaya başladı. Gene kendi yaptığı zayıf bir Volta pilini kullanarak elektrokimya deneyleri gerçekleştirdi. Londra'da bulunan Kraliyet Enstitüsü'nde kimyacı Sir Humphrey Davy tarafından verilen kimya konferanslarına katılma olanağı buldu. Konferanslarda tuttuğu notları ciltleyerek iş isteyen bir mektupla birlikte Davy'ye gönderdi ve 1813'te Davy'nin desteğiyle kimya asistanı oldu. Ekim 1813 ile Nisan 1815 tarihleri arasında Fransa,İtalya ve İsviçre gezisinde Davy'ye refakat etti. 1820'de Davy'nin yanından yardımcılık görevinden ayrıldı. 1825'te laboratuvar müdürlüğüne getirildi. 1833'te enstitüye ders verme mecburiyeti olmaksızın kimya profesörü olarak tayin edildi. Hayatının tümünü enstitünün çalışmalarına adadı.(wikipedia) Emaneti ehline vermede Avrupa bizi fersah fersah geçmiş durumda.Bize kalsaydı insanlık Faraday ve buluşlarından mahrum kalırdı.

CEVAP YAZ

Kocasolak 1 yıl önce eklendi.

Önce ahlak ve maneviyat, ahlakın olmadığı bir eğitim BOŞ dur. İstediği kasar zeki bilgili olsun ahkaki erdemliği yoksa silahın ters tepmesi gibi kendimizi vurutuz. Batı bu günkü refahını ERDEMLİ eğitim ve disiplin li kurallarına uyumuna borçludur. Bize başıboş gibi götünen batı insanı KURALLARA harfiyyen uyar, uymayanlar dışlanır, bizde kural tek GEMİSİNİ KURTARAN KAPTAN olduğu için altta jalanın canı çıkıyor. Eğitim kural ve disiplindir, yüzbinlerce camimizde imamlar YETİŞKİN EĞİTİM yuvasında hangi kuralın ihlal edildiğini tesbit ederek milleti uyardı??????

CEVAP YAZ

Ahlak 1 yıl önce eklendi.

Bir yönetici müfettiş görmedim ki öğretmenden ahlak hayat vs. Noktasını soran. Kağıt tam ise bi de şaklaban isen üstüne yok.

[email protected] 1 yıl önce eklendi.

Çok güzel. 1978 de ülkü ocaklarında Malatya bu konular tartışıldı.bende sunum yaptım.şimdi 2017..... Ha gayret

CEVAP YAZ

ABdullah 1 yıl önce eklendi.

Önce insan olsunlar .Bilgi yüklü bencil öğretmenler çocuklara birşey veremiyor olanı da alıyorlar

CEVAP YAZ

Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 1 yıl önce eklendi.

MEB'de liyakat şart. Ecevit in 15'likleri emekli edilsin artık. Fetö MEB'den tamamen temizlensin. Sorular çaldırılmasın. Çalanlar tamamen tespit edilsin. Sahte öğretmenlerle çalışılıyor.

CEVAP YAZ

Alş 1 yıl önce eklendi.

Aynı şeyler.performans kariyer? Peki... değerlendirenler ve değerlendirmeler objektif olacak mı? Mesela emaneti kime veriyoruz ehline mi? Bir yönetici referansla gelince ne değişiyor? Makam sahibi nice kişi üç beş cümle kuramıyor. Seminerler ise ayrı bir terane. Öğretmenin işi öğrencidir.ona ahlakı hayatı ve dersini anlatması yeter.kitap yazıp makale yayınlamakla olmaz bu işler.yapılan saçmalıklara bakarsak MEB sizi dikkate alıyor.

CEVAP YAZ

Bi daaki sefere 1 yıl önce eklendi.

Öğretmenler şimdiye kadar yetişti, yetişti; yetişmedi şimdi hasat zamanı, ne kadar feto' cu varsa.....

CEVAP YAZ

sadri 1 yıl önce eklendi.

Bana göre bir öğretmen konu olduğunda veya yeri geldiğinde gençler eğer sözcü okuyorsan yanında mutlaka takvim'i sabah okuyorsanız yanında mutlaka hürriyeti cumhuriyet okuyorsan yanında mutlaka akit'i yeniçağ okuyorsan yanında mutlaka ortadoğu gazetesini okumalısınız demeli.Demediklerinde ne olur allah korusun 1980 darbesi öncesi gibi bir durum bunca tecrübelere rağmen sıfır olasılık değil

CEVAP YAZ

Ali 1 yıl önce eklendi.

Okumak işi gasteden ibaretse okumada da olur.

Abdurrahman 1 yıl önce eklendi.

Dinler tarihini okuyup ta bütün dinlerin insan uydurması olduğunu göremeyen adamı öğretmen yapmayacaksın.

CEVAP YAZ

Bir Abdullah 1 yıl önce eklendi.

Abdurrahman sen Abdulşeytan'sın.Senin gibi bir ateistİT in Akit sayfalarında ne işi var?Yorumlarını kendine ve senin gibi ateist arkadaşlarına sakla!