Check-up yaptırmanın fiyatı hastaneye ve uygulanan programa göre değişiklik göstermektedir.

Check up, sağlık problemi bulunmayan kişilerin dönemsel olarak sağlık taramasından geçirilerek gizlenen veya başlangıç evresinde bulunan ve ilerleyen dönemlerde çeşitli hastalıklara yol açabilecek risklerin tespit edilmesi ve önleyici tedbirlerin uygulanmasını sağlar.

Check-up yaptırmanın fiyatı konusunda net bir ücret belirtmek mümkün değildir. Çünkü standart check up uygulamalarının ücretleri hastanelere ve uygulanacak programa göre değişir. Bunu yanı sıra kişiye özel check up programlarında da ücret uygulanan programa göre belirlenmektedir.

Birçok klinik, özel hastane ve devlet hastaneleri check up konusunda farklı paketler ve uygulamalar sunmaktadır. Genel olarak uygulanan programlara göre fiyat aralığı 100 TL’den başlar 5000-6000 TL’ye kadar çıkar. Ancak burada verilen rakamlar kesin olmamakla birlikte check-up yaptırmanın fiyatı uygulayan sağlık kuruluşunun ücret politikasına göre değişiklik göstermektedir. Standart check up uygulamalarını 100 TL ile 300 TL arasında yaptırabilmeniz de mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken verilen fiyattan çok sağlık kuruluşunun güvenirliliğidir.

Birçok sağlık kuruluşu belirli dönemlerde check up yaptırılmasına teşvik ve sağlık açısından önemli olan bu uygulamanın yaygınlaşması amacıyla çeşitli kampanyalar düzenleyebilmektedir. Bu kampanyaları takip ederek uygun fiyatlarla size uygun check up programlarını yaptırabilirsiniz. Ayrıca ‘SSK, check up masraflarını karşılar mı?’ sorusunu soranlar için check up programlarını sosyal güvencelerinizi kullanarak yaptıramayacağınızı da belirtelim.