AKİT MENÜ

Aktüel

Türk Dünyası Parlamenterler Birliğinden Bahar Kalkanı Harekatı'na destek

ANKARA (AA) - Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nail Çelebi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'nı desteklediklerini bildirdi.

Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin hem Suriye'de hem de Doğu Akdeniz'de milli bir mücadele verdiğini belirtti.

Uluslararası hukuk ve uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan hakların sonuna kadar kullanılması gerektiğini vurgulayan Çelebi, "Bunun için Bahar Kalkanı Harekatı'nı sonuna kadar destekliyoruz. Türk milleti, ülkesine yönelik saldırılar karşısında birlik olur, bütün olur, tek yürek olur." ifadelerini kullandı.

Suriye'de rejim güçlerinin kalleş saldırılarının Türk milletini birbirine daha da kenetlediğini kaydeden Çelebi, "Türk Dünyası Parlamenterler Birliği olarak devletimiz ve ordumuzun her daim yanındayız. Türk milletinin tartışması, ordu sefere çıkana kadardır. Ordu sefere çıktığında siyaset biter, tartışma biter. Ordumuza dua edilir. Allah ordumuzu muzaffer eylesin." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlara Git

Devlet hepsini enseledi! Beş yılda 15 baron yakalandı

Azerbaycan, o harita karşılığında Ermeni askerleri teslim etti

Akıllarınca ambargo kararı aldılar... İki ülke Türkiye'ye satışı kesti!

13.06.2021 Günün Âyet ve Hadisi

Hamas Sözcüsü'nden, BAE Dışişleri Bakanı'nın Hamas'ı terör örgütü DEAŞ'a benzetmesine tepki: Araplık değerleriyle bağdaşmaz