AKİT MENÜ

Dünya

Hamas, İsrailli esir kızı, kucağında köpeğiyle serbest bıraktı...

Hamas, İsrailli esir kızı, kucağında köpeğiyle serbest bıraktı... Hamas'ın esir takası mutabakatı kapsamında, 17 yaşındaki İsrailli esir kızı, kucağında köpeğiyle Uluslararası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim etmesi dikkati çekti.

2023-11-29 14:35:49

Hamas'ın esir takası mutabakatı kapsamında, 17 yaşındaki İsrailli esir kızı, kucağında köpeğiyle Uluslararası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim etmesi dikkati çekti.

İsrail'le varılan esir takası mutabakatı kapsamında, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas, dün 10'u İsrailli ve ikisi yabancı uyruklu 12 esiri, Kızılhaç yetkililerine teslim etti. Serbest bırakılanlar arasında adının Mia Leimberg olduğu öğrenilen 17 yaşındaki İsrailli bir kız da vardı.

Takas sırasında çekilen videoda Leimberg'in Kızılhaç arabasına kucağında köpeğiyle binmesi dikkatlerden kaçmadı. Videoda ayrıca Leimberg'in ve köpeğinin iyi durumda olduğu görüldü.

Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı
İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girdi.

İsrail ile Hamas arasındaki "insani ara" uzlaşısı kapsamındaki esir takası mutabakatı çerçevesinde şu ana kadar Gazze Şeridi'nden biri erkek, diğerleri kadın ve çocuk 61 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de Filistinli 180 kadın ve çocuk, serbest bırakıldı.

Katar, 27 Kasım'da, Hamas ile İsrail arasında yürütülen arabuluculuk çalışmaları sonucunda "insani ara”nın 2 gün daha uzatıldığını duyurmuştu. Hamas, İsrailli esir kızı, kucağında köpeğiyle serbest bıraktı...

Yorumlara Git

İsrail ordusu artık direkt sivillerin evlerini bombalıyor! Bu vahşete dur diyecek kimse yok...

16 Nisan 2024: Günün Âyet ve Hadisi

16 Nisan 2021: Mutahhare Polatkan'ın vefatı (Hasan Polatkan'ın eşi)

Seçim sonrası ilk kabine toplantısı! 4 kritik konu var

Petrol ve doğal gaz zengini ülkede enflasyon alarmı