Oruç

1 ay kapattılar 11 ay desteklensinler

Mübarek Ramazan-ı Şerif ayı bütün rahmeti ve bereketiyle gelirken, bu mübarek zaman diliminin ruhuna uygun davranan işletmeler ise Müslüman Anadolu milletinin nezdinde taktir topladı. Ramazan’da kapılarını kapatan lokantaların fotoğraflarını Akit’e gönderen okuyucularımız, 11 ayın sultanına hürmet gösteren işletmelerin geriye kalan 11 ay boyunca desteklenmesi talebinde bulundu.

1 ay kapattılar 11 ay desteklensinler
-

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Ramazan’ın manevi ikliminin bütün benliğimizi sardığı şu günlerde yurdumuzun dört bir yanından gelen fotoğraflar da içimizi ısıttı. Allah’ın farz olarak Müslümanlara emrettiği oruç ibadetine engin bir hürmet gösteren birçok büfe ve restoran iftara kadar kapılarını kapattıklarını duyurdu. İstanbul, Şanlıurfa, Kayseri, Erzurum ve Adapazarı gibi illerden Akit’e ulaştırılan fotoğraflarda, ‘İftara kadar kapalıyız’ ‘İftar ve Sahurda açığız’ yazan birçok müessese görülürken, okuyucularımız, 11 ay boyunca bu tarz işletmelerden hizmet alınması gerektiği yönünde görüş beyan etti.

Hakk’ın rızasını üstün tuttular

Hakk’ın rızasını gözeterek belirli saatler arasında yeme ve içmeye ‘paydos’ eden Müslümanlara destek olmak amacıyla, ticari faaliyetlere son veren işletmeler kamuoyunda büyük takdir topluyor. Bütün ticari kaygıları bir kenara bırakarak, İslam’ın emir ve kaidelerine riayette azami hürmet gösteren işletmelerin fotoğraflarını haber merkezimize gönderen okuyucularımız, bu tarz müesseselerin çoğalması için destek talebinde bulunuyor. Akit’e gelen fotoğrafların biri Erzurum’da bulunan bir lokantaya ait. Restoranın korkuluklarına ‘İftara açığız’ yazan bir pankart astıran işletme, hassasiyetini en üst düzeyden gösteriyor. Kayseri’deki bir restoranda ise, ‘İftar ve sahurda hizmetinizdeyiz” yazan bir pankart asıldığı görülüyor. Şanlıurfa, İstanbul ve Adapazarı’ndan gönderilen fotoğraflarda da benzer içerikli hoş görüntüler dikkat çekiyor.

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.