Siyaset

11 milyon fidan toprakta, Geziciler nerede?

Başkan Erdoğan, “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında miniklerle birlikte 81 ilde aynı anda toplu fidan dikimini başlattı.

11 milyon fidan toprakta, Geziciler nerede?
-

Taksim’deki Gezi Parkı’nda kesilen birkaç ağacı bahane ederek haftalarca tüm Türkiye’yi yakıp yıkan Geziciler, “Geleceğe Nefes Kampanyası” ile 11 milyon fidanın toprakla buluşturularak dünya rekoru kırıldığı gün sus pus oldu.

Taksim’i yakıp yıkmışlardı

Akit’e konuşan AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, çevre konusunda en duyarlı adımların AK Parti döneminde atıldığını belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Bizler Anadolu topraklarında yaşayan Müslümanlar olarak, medeniyetin temsilcisiyiz. Bu medeniyetin bize öğretmiş olduğu en önemli şey kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz anlayışıyla AK Parti’de şimdiye kadar çevre konusundaki duyarlılığını bu şekilde oluşturdular. Taksim’de birkaç tane ağacı bahane ederek, Gezi olaylarını çıkaranların amacı farklı. Bugün Türkiye’nin her yerinde 11 milyon fidan ‘Milli Ağaçlandırma’ kampanyası sebebiyle toprakla buluşuyor. Dolayısıyla Taksim’dekilerin amacının eğer gerçekten ağaç veya çevre duyarlılığı söz konusu olsa idi bugün burada olurlardı. AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çevre konusunda en duyarlı adımları atmıştır. Ağaç dikimi Türkiye’de çevreye verilen önemi de gösteriyor.

Niyetleri ağaç değildi

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da konuya ilişkin şunları söyledi: “Gezi parkı eylemlerini organize edenlerin işleri ağaç değildi. Onların hedefi Türkiye’nin bağımsızlığına kast etmekti. O gün başlatılan o kalkışmayla 15 Temmuz’da da asıl niyetlerini ortaya koymuş oldular. Ama 82 milyon da onlara cevabını verdi. Dikilen 11 milyon fidan bizim hem inancımızın gereği hem de çevrecilik anlayışımızdır.

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.