Otomotiv

2020 için farklı senaryorlar

Coronavirüsün otomotiv sektörüne yansımasını değerlendiren Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Sektörde mart ayının son haftasından itibaren önemli bir yavaşlama gözlemliyoruz. Renault MAİS olarak 2020 yılı için farklı senaryolar üzerinde çalışıyoruz. Bu yılı geçen yıla paralel bir pazar ile kapatabileceğimizi düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

2020 için farklı senaryorlar
-

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi ilan edilen coronavirüs salgını ülkemize de sıçradı. Can kayıplarına yol açan bu salgın sağlık sistemi kadar ekonomiyi de yakından ilgilendiriyor. Coronavirüsün otomotiv sektörüne yansımasını değerlendiren Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Sektörde mart ayının son haftasından itibaren önemli bir yavaşlama gözlemliyoruz. Özellikle büyük şehirlerde showrooma giren müşteri sayısında önemli ölçüde düşüş yaşandığını belirtmem gerek. Bütün insanlık için önce sağlık temenni ettiğimiz bu zor ve sancılı dönemde, Çin’de üretimin yavaş yavaş yeniden başlaması da aslında iyimser olmak adına güçlü bir işaret” diye konuştu.

Çağdaş, “Renault MAİS olarak 2020 yılı için farklı senaryolar üzerinde çalışıyoruz. Bu yılı geçen yıla paralel bir pazar ile kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Bu noktada da üretimin yüzde 100 kapasite ile ne zaman yeniden hayata geçeceği, otomotivde çarkların dönmeye başlaması için belirleyici olacak” dedi. “Hükümetimiz bu süreçte sağlık ve ekonomiye dair aldığı hızlı tedbirlerle desteğini ortaya koydu” diyen Çağdaş, şöyle devam etti: “Servis kabul ve teslim randevuları 30 dakika aralıklar ile organize ediliyor. Yeni araç teslimatlarında danışmanlar, gereken açıklamaları müşterilere videolarımız yardımı ile yapabiliyorlar. Şubelerimizde minimum sayıda personelle hizmet vererek maske takmalarını öneriyoruz.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.