Siyaset

24 Haziran'ı ne çabuk unuttunuz... İyi Parti: Kimsenin koltuk değneği olmak istemiyoruz

24 Haziran’da CHP ile ittifak yapan İYİ Parti, dün de aynı konu için görüştü, ancak eli boş döndü. Ana muhalefetle uzlaşamayan yavru muhalefet, “Asla ittifak yapmayacağız” açıklamalarına başladı.

24 Haziran'ı ne çabuk unuttunuz... İyi Parti: Kimsenin koltuk değneği olmak istemiyoruz
-

İYİ Parti ile CHP ittifak konusunda anlaşamadı. Partiden, asla ittifak yapmak istemediklerine dair açıklamalar gelmeye başladı. İyi Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, ittifak tartışmalarıyla ilgili, “Biz genç, büyüyen ve iddialı bir partiyiz. Başka bir partinin koltuk değneği olmak istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

Erozan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümünü kutladı. 

Türkiye ABD’yi masaya almıyor, İYİ Partili vekil “ABD Türkiye’yi yönetiyor” diyor

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye, Suriye ve uluslararası toplumun uyarılarına kulak asmayan radikal silahlı unsurların olduğunu belirten Erozan, Türkiye'nin YPG'yi kontrol ederken ABD'nin de Türkiye'yi kontrol altına aldığını öne sürdü.

Erozan, açıklamalarının ardından gazetecilerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki görüşmeye ilişkin sorularını cevapladı.

“İttifak toplantısı değil, istişare”

İYİ Parti ile CHP arasındaki görüşmelerin "istişare" olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Erozan, "İş birliği veya ittifak yapıldığı şeklindeki haberler iktidara yakın basın organlarında çıkıyor. Milletvekillerimiz farklı illere giderek tarama yapacak. Hangi il ve ilçede kimlerle hareket edeceğimizin analizini yapacağız. Bunun için ne ittifak ne de iş birliği kelimesi doğru. Sadece iki parti arasında yerel seçimler noktasında bir istişare yapılmıştır. Bunun ötesinde bir şey söylemek doğru değil." diye konuştu.

“Koltuk değneği olmak istemiyoruz”

İki parti arasında ittifak yapılmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Erozan, şu değerlendirmede bulundu: 

"İttifak mı dediniz? Asla. İttifak diye bir şey yok. Bunu lugatımızdan çıkaralım. Biz genç, büyüyen ve iddialı bir partiyiz. Başka bir partinin koltuk değneği olmak istemiyoruz. Kimin kime ihtiyacı var, bunun analizi yapılacaktır. Küçüğüz diye sanki büyükler aradaki farkı gidermek için bize ihtiyaç duyuyorlarmış gibi bir balon var. Bunu doğru bulmuyorum. Kimin kime ihtiyacı olduğunu iki hafta sonra görürüz. Belki başkaları bize koltuk değneği olmak isteyeceklerdir."

Mansur Yavaş açıklaması

Erozan, Mansur Yavaş'ın "rozetsiz aday" açıklamalarına ilişkin ise, "Mansur Yavaş hiç rozet takmayayım derken dört tane yaka rozeti takabilir. Rozet sayısı yakanın genişliğine bağlı. Ben Mansur Yavaş'ın yakasının ne kadar geniş olduğu konusunda bir şey demek istemiyorum."  ifadesini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.