Ekonomi

3. çeyrekte de kâra koştular

Enerjisa Enerji, 2019 ocak-eylül döneminde 798 milyon lira kâr etti.

3. çeyrekte de kâra koştular
-

Sabancı Holding ve E.ON iştiraki Enerjisa Enerji, 2019 ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artışla 798 milyon lira kâr etti. Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Enerji’nin bu yılın 9 aylık döneminde elde ettiği kârı, 2018 toplam kârını aştı. Enerjisa Enerji’nin ocak-eylül dönemindeki kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak 798 milyon liraya ulaştı. Şirketin, konsolide faaliyet geliri ise 3 milyar 487 milyon lira oldu.

Öte yandan Akçansa da 2019 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk 9 ayındaki satış gelirleri 1,4 milyar TL, brüt dönem kârı 193,7 milyon TL, net dönem kârı ise 53,2 milyon TL oldu.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Lojistik avantajımız ve etkin liman yönetimimiz ile ihracatımızı geçen yıl aynı döneme oranla yüzde 131 oranında artırdık. Tüm fabrikalarımızı en üst dijital çözümlerle donatıyoruz. Hedefimiz fabrikalarımızda uygulayacağımız bu dijital ürün ve çözümleri ticarileştirerek şirketimizin karlılığına pozitif etki yapmak” diye konuştu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.