Gündem

31 Mart'ta ölen sandık görevlisi Saadet'li değil HDP'li çıktı

Malatya'da 31 Mart yerel seçimlerinin yapıldığı gün sandık başında yaşanan kavgada hayatını kaybeden Hasan Aktaş'ın iddia edildiği gibi Saadet Partili değil, HDP'li olduğu ortaya çıktı. Aktaş'ın ayrıca geçmişte 'tecavüz' suçundan sabıkalı olduğu da belirlendi.

31 Mart'ta ölen sandık görevlisi Saadet'li değil HDP'li çıktı
-

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr  

Malatya'da 31 Mart günü sandıkta yaşanan kavgada kullanılan silahlar hala ortaya çıkmazken ilgili davanın duruşmaları Kırşehir'e taşındı. Olayda kullanılan silahlardan birisini firari sanık Mahmut Sülük'ün kullandığı iddia ediliyor.

AK Partili Başkan'ın 4 akrabası tutuklu

Malatya Pütürge’de 31 Mart Yerel Seçimleri günü sandık kavgası yaşanmış olayda Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş hayatını kaybetmişti. Pütürge Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün akrabalarından; babası Hacı Sülük, kardeşi Ömer Sülük ve yeğenleri Abdulkadir ve Ömer Sülük tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Olayla ilgili düzenlenen iddianamede saldırıyı Sülük ailesinin dört ferdinin müşterek şekilde gerçekleştirdikleri iddia edildi.

Maktul Saadet'li değil, HDP'li çıktı

Olayda hayatını kaybeden ve Saadet Partili olduğu iddia edilen Hasan Aktaş’ın, HDP ile olan bağı ortaya çıktı. Maktül Aktaş'ın 24 Haziran 2018 günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sırasında HDP’den sandık müşahidi olduğu belirlendi.

Tecavüz suçu da işlemiş!

Hasan Aktaş’ın aynı zamanda komşusunun eşine ‘tecavüz girişiminde’ bulunduğu iddiasıyla yargılandığı ve hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıkarken, geçmişte de 'Silahla yaralama' ve 'Tehdit' suçlarından çeşitli cezalar aldığı öğrenildi.

Diğer maktül de sabıkalı

Olayda hayatını kaybeden diğer maktul İlyas Aktaş’ın da 'Kasten ve taksirle yaralama' ile 'Eşe karşı kasten yaralama' suçlarından cezası bulunduğu ve hakkında denetimli serbestlik hükümlerinin uygulandığı belirlendi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.