Siyaset

41 yıl aradan sonra seçimlere girmeye hak kazandılar! Genel başkanı duyurdu

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin yardımıyla Meclis'e giren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, partisinin seçim yeterliliğini yerine getirdiğini söyledi.

41 yıl aradan sonra seçimlere girmeye hak kazandılar! Genel başkanı duyurdu
-

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye açıkça destek veren ve Meclis'e HDP yardımıyla giren Türkiye İşçi Partisi (TİP) 41 yıl aradan sonra yeniden seçimlere katılabilecek. TİP Genel Başkanı Erkan Baş, yaptığı açıklamada partisinin seçim yeterliliği için gerekli örgütlenmeyi tamamladığını duyurdu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis'te haftalık basın toplantısı düzenledi.

Erkan Baş, yaptığı açıklamada TİP'in seçim yeterliliği aldığını duyurdu. Baş, TİP'in yeni kurulmasına rağmen il ve ilçe örgütlenmelerini tamamladığını ve seçime girebilmek için gerekli olan yasal örgütlenme barajını aştığını bildirdi.

"Bu zorlu süreci başarıyla tamamlamamızda katkısı olan tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza, halkımıza yürekten teşekkür ediyoruz" diyen TİP Genel Başkanı şunları kaydetti:

"Zorunlu koşulları yerine getirdik"

"Türkiye İşçi Partisi kuruluşundan kısa bir süre geçmesine rağmen 41 il ve ilçelerinde örgütlenmesini tamamlamış, 54 ilde örgütlenme çalışmalarını belli bir aşamaya getirmiş ve seçim yeterliliğini sağlamış bulunmaktadır. Başka bir ifadeyle söylersek, 30 Haziran 2020 günü itibariyle Türkiye İşçi Partisi seçime girmek için gerekli olan yasal örgütlenme barajını aşmış, Siyasi Partiler Kanunu’nda seçime girmek için tanımlanan zorunlu koşulların tümünü yerine getirmiş durumdadır.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.