Diğer

5 Yıldızlı İftar Kaç Lira?

İstanbul'da beş yıldızlı otel restoranları, Türk, Osmanlı ve dünya mutfaklarından harmanladıkları sofralarıyla misafirlerini ramazan ayında lezzet yolculuğuna çıkarırken, bir iftarın kişi başı bedeli 250 liraya kadar yükseliyor.

 5 Yıldızlı İftar Kaç Lira?
-

İstanbul'da bazı beş yıldızlı otel restoranları ile birinci sınıf lokanta ve restoranlardan  ramazan boyunca canlı fasıl müziği eşliğinde Boğaz ve tarihi yarımada manzarasında geleneksel iftariyelik, soğuk ve sıcak başlangıçlar, ana yemekler, özel tatlılar, içecekler ile Türk ve Osmanlı mutfağının lezzetlerinin tadılacağı beş yıldızlı otellerde iftar sofralarının bedeli, kişi başı 59 lira ile 250 lira arasında yer alıyor.

 

Otellerin yanı sıra ramazana özel hazırlıklar yapan birinci sınıf lokanta ve restoranlarda ise iftar menüsü kişi başı 35 lira ile 155 lira düzeyinde bulunuyor.

 

Çırağan Palace Kempinski Oteli, ramazan ayı boyunca, Tuğra ve Laledan Restoran'da, İstanbullulara, klasik Türk ve Osmanlı yemeklerinden farklı lezzetlerin bulunduğu ziyafetler sunacak.

 

Osmanlı mutfağı klasiklerini yeni yorumlarla sunan Tuğra Restoran ramazana özel altı aşamalı iftar menüsü veya seçenekli alakart menüsü ile iftar yemeklerini ziyafete çeviriyor. Ramazan boyunca açık büfe tatlıların sunulacağı Tuğra Restoran'da çok özel iftar menüsü ramazan boyunca, meyve suları, çay, kahve ve KDV dahil kişi başı 250 lira olarak belirlendi. Restoran ramazan boyunca 19.00 - 24.00 saatleri arasında hizmet verecek.

 

Aqua Restoran'da iftar büfesi kişi başı KDV dahil 245 lira olarak belirlendi. Safran Restoran'da iftar yemeklerinin bedeli kişi başı KDV dahil 150 TL olacak.

 

Conrad İstanbul Bosphorus'un yeni mekanı Manzara Restoran, ramazanı özel set menü ile karşılıyor. Tarihi yarımada manzarasına sahip restoranda misafirleri, zeytinyağlılardan yöresel lezzetlere, geleneksel iftariyeliklerden çeşit çeşit tatlılara lezzetler bekliyor.

 

Ramazan set menüsünün, içecekler dahil 150 lira olduğu Manzara Restoran'a iftara gelen misafirler otoparktan ücretsiz yararlanırken, 10 kişilik ve daha kalabalık gruplara yüzde 10 indirim uygulanacak. 6 yaşına kadar çocuklara iftar menüleri ücretsiz, 6 - 12 yaş arası çocuklar için ise yüzde 50 indirimli olacak.

 

Cafe Swiss Restoran'da kişi başı set menünün fiyatı KDV dahil 135 lira olarak açıklandı.

 

Hilton İstanbul Bosphorus da özel bir atmosferde iftar açmak isteyenlere iki farklı mekan seçeneği sunacak. Boğaz manzarasıyla Bosphorus Terrace Restoran'ı tercih edenler, fasıl müziği eşliğinde Osmanlı ve Türk mutfaklarının seçkin örneklerini tadabilecek. Bosphorus Terrace'da açık büfe iftar menüsü fiyatı, alkolsüz içecekler, çay ve kahve dahil 135 lira olarak belirlendi.

 

emlakrehberi / 17 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.