Ekonomi

72 saatte 7 bin başvuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneği’ne 4 gün-de 7 bine yakın firmanın başvurduğunu aktardı. Başvuruların devam ettiğini dile getiren Selçuk, “Müracaatların büyük bölümü imalatçı firmalardan geldi” dedi.

72 saatte 7 bin başvuru
-

Selçuk, kamuda esnek çalışma sistemini de başarıyla uyguladıklarını kaydetti. Selçuk, “Kamuda uzaktan çalışmayla ilgili maddeler kanunda vardı. Ama pratikte uygulanmıyordu. Bu Corona virüsü (Covid-19) sürecinde hayata geçti. Şu anda birimlerin yapılarına göre hareket ediliyor. Kimi birimlerimiz dönüşümlü, kimileri ise uzaktan çalışıyor. İlk haftadayız her şey yolunda gidiyor” şeklinde konuştu.

Emeklileri koruyacağız

Emeklilere bin 500 TL maaş vermeye başladıklarına işaret eden Selçuk, şunları söyledi: “Biz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz. Çalışanları ve emeklileri her zaman koruyacağız ki devlet var olsun. 2020 boyunca en az bin 500 TL ödeyeceğiz. Türkiye Bankalar Birliği’yle konuştuk. 3 kamu bankamız promosyon taahhütlerini de tutarak elden ödüyorlar. 2020 Ramazan Bayramı ikramiyesi ise Nisan ayının ilk yarısında hesaplara yatacak. İnşallah, emeklilerimizin ve çalışanların bankalara yığılmasını engellemek için kimliğe göre ödemeyi dağıtacağız.”

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.