Korona Virüs

65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamanın kalkacağı tarih belli oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan kısıtlamaların 15 Haziran’da veya haziran ayının sonunda kaldırılması öngörülüyor.

65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamanın kalkacağı tarih belli oldu
-

Ölümcül yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen kısıtlamaların haziran ayının ortasında veya sonunda tümüyle kaldırılması bekleniyor.

En riskli grup sayılan ve sayıları 7.5 milyona ulaşan 65 yaş üstüyle ilgili kısıtlamanın haziran ayının ortasında ya da sonunda kalkması bekleniyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre, karar vaka sayılarındaki artış ya da azalmaya göre verilecek. Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından vaka artışı olup olmayacağı gözlendikten sonra haziran ortasında 65 yaş ve üzeri için uygulanan kısıtlamaların tamamen kalkması gündeme gelecek.

Diş hekimlerinin kısıtlaması ağustosa kadar

Riskli çalışma gruplarından diş hekimleri için de kısıtlamanın ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

Hac ve umre için en erken tarih 1 Eylül

Ağustos ayında planlanan hac ziyaretlerinin ise bu yıl yapılmaması bekleniyor. Suudi Arabistan’ın koronavirüs salgını nedeniyle yasakları devam ettirdiği, bu yasakların seyrine göre yeni kararlar alınabileceği ifade ediliyor. 2020-2021 yılı umre ziyaretleri içinse en erken 1 Eylül tarihine işaret ediliyor.

Dış hatlarda ilk uçuş KKTC’ye

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir süredir Türkiye’ye yoğun turizmin trafiği olan ülkelerin bakanlarıyla uçuş planlaması ve turizm konusunda görüşmeler yapıyordu. Planlamaya göre 4 Haziran’da iç hatlar, 10 Haziran’da ise dış hat uçuşları başlayacak. Dış hatlarda uçuşlar ilk olarak KKTC’ye olacak. Almanya ile karşılıklı uçak seferlerinin haziran ayının sonuna doğru, İngiltere ile temmuz ayında, Rusya ile ise ağustosta başlayabileceği öngörülüyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.