Eğitim

8. sınıf pazartesi ders programı TRT EBA 8. sınıf ders saatleri

EBA TV 8. sınıf ders programı. EBA TV yayın akışı ortaokul ve lise ders programı. Milli Eğitim Bakanlığı 23 Mart’ta yapılacak olan uzaktan eğitim ders programını ve ders saatlerini açıkladı. TRT ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden alacağı uzaktan eğitim ders programı ve yayın akışı eba.gov.tr'den yayınlanacak. Peki Pazartesi günü 8.sınıflara hangi dersler var? İşte 8. sınıf pazartesi ders programı TRT EBA 8. sınıf ders saatleri.

8. sınıf pazartesi ders programı TRT EBA 8. sınıf ders saatleri
-

Milli Eğitim Bakanlığı 23 Mart’ta yapılacak olan uzaktan eğitim ders programını ve ders saatlerini açıkladı. TRT ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden alacağı uzaktan eğitim ders programı ve yayın akışı eba.gov.tr'den yayınlanacak. Peki Pazartesi günü 8.sınıflara hangi dersler var? İşte 8. sınıf pazartesi ders programı TRT EBA 8. sınıf ders saatleri.

Eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimde kullanılacak TRT-EBA TV'nin yayın programını açıkladı. Bakanlık açıklamasına göre, EBA TV için TRT üzerinden 3 ayrı kanal 6 ayrı frekansta yayın yapacak. Bunların 3'ü HD yayın, 3'ü de SD yayın alt yapısıyla planlandı. Öğrenciler için EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime başlayacak. Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek. Ayrıca saat 13.30- 17.30 ve 17.30- 21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek.

8. sınıf pazartesi ders programı 

EBA TV’de yayınlanacak uzaktan eğitim videosu örneği

Dersler, 20'şer dakika olarak yayımlanacak ve aralarda 10'ar dakikalık etkinlik kuşağı olacak.

Ortaokulda; Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için Arapça dersleri olacak. Lisede; tarih, coğrafya, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ve ayrıca imam hatip lisesi öğrenciler için de diğer temel dersler verilecek.

Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek. Ayrıca saat 13.30- 17.30 ve 17.30- 21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek.

Ders saatlerini kaçıran veya pekiştirmek isteyen öğrenciler tekrarına ulaşarak, yeniden izleme ve dinleme imkanı bulacak. EBA TV Lise'de ise ders sayısı daha fazla olduğu için yayınları sabah 09.00'da başlayıp 14.30'a kadar devam edecek. Saat 15.00 ile 21.00 arasında da EBA TV Lise'de tekrar yayınları ekrana gelecek.

EBA TV yayın akışı ortaokul ve lise ders programı

 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.