Dünya

ABD devi şirket, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusunda bulundu

ABD’nin dünya çapında 145 ülkede faaliyet gösteren araç kiralama şirketi Hertz’in ABD ile Kanada'daki bazı iştiraklerinin koronavirüs salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulunduğu açıklandı.

ABD devi şirket, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusunda bulundu
-

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) araç kiralama firmalarından Hertz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

“Piyasadaki belirsizlik devam ediyor”

Şirketten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının seyahat sektöründeki ani ve dramatik etkilerinin şirketin gelirleri ile gelecekteki rezervasyonlarında ani bir düşüşe neden olduğu bildirildi.

Şirketin tüm zorunlu olmayan harcamalarının önüne geçmek ve likiditesi korumak amacıyla harekete geçtiği belirtilen açıklamada, piyasadaki belirsizliğin devam ettiği kaydedildi.

“Müşterilere hizmet verilmeye devam edilecek”

Açıklamada, şirketin ve ABD ile Kanada'daki bazı iştiraklerinin konkordato başvurusunda bulunduğu aktarıldı.

Hertz ve iştiraklerinin açık kalmaya ve müşterilerine hizmete devam edeceğinin belirtildiği açıklamada, tüm programların her zamanki gibi süreceğinin beklendiği vurgulandı.

Açıklamada, Hertz'in Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki operasyonlarının ABD'deki konkordato başvurusuna dahil edilmediği kaydedildi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.