Medya

ABD'nin anladığı dilden çarpcı yorum: Türkiye, ABD'ye orta parmakla cevap verdi

Türkiye ile ABD arasında Suriye ve S-400 krizlerine mercek tutan Avusturya merkezli Contra Magazin dergisi, çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin net bir tutum sergilediğini belirten dergi, Türk hükümetinin S-400'ler konusunda bir kez daha 'orta parmak' gösterdiğini ifade ederek ABD'nin anladığı dilden bir haber yaptı.

ABD'nin anladığı dilden çarpcı yorum: Türkiye, ABD'ye orta parmakla cevap verdi
-
Contra Magazin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme planlarına engel olmakla suçlamasını öne çıkardı.

Erdoğan'ın S-400 restini ele aldı

Bu gelişmenin Ankara ile Washington arasındaki ilişkilerde yeni gerilimi tetiklediğini yazan dergi, Türk hükümetinin ABD'lilere S-400'ler konusunda bir kez daha 'orta parmak' gösterdiğini ifade etti.

Anlaşmanın geri dönüşü yok

"ABD'lilerin taleplerine rağmen Türkiye, S-400 satın alma planlarını değiştirmeyeceklerini açıkladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, anlaşmanın imzalandığını ve geri dönüş olmayacağını belirterek, Washington'u Rus-Türk ilişkilerine karışmamaya davet etti" denen analizde, Erdoğan'ın bundan kısa süre önce S-400'ler için kimseden izin almaları gerekmediğini söylediğini anımsattı.

Dergi, Çavuşoğlu'nun Patriot alımı konusunda ABD'yle anlaşma yapmaya hazır oldukları yönündeki sözlerini de ekledi.
YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.