Dünya

ABD’nin sözde “barış planı” Filistin’e ölümü gösterip sıtmaya razı etmek

Siyonist İsrail’in Filistin topraklarını gasp etmesini meşrulaştıracak olan ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde ‘Barış Planı’ önümüzdeki haftalarda tam olarak açıklanacak. İsrail şimdiden ilhak için gerekli çalışmaları bile başlattı.

ABD’nin sözde “barış planı” Filistin’e ölümü gösterip sıtmaya razı etmek
-

 Yunus Bayar    yeniakit.com.tr 

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail ve Filistin için hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması" adlı sözde barış planının önümüzdeki haftalarda açıklaması bekleniyor. Filistin toprakları, özellikle Batı Şeria'nın bir kısmı ve Ürdün Vadisi'ndeki toprakların Siyonist İsrail'e devredilmesi planlanıyor.

Eski ABD Büyükelçisi Oren Filistin halkıyla dalga geçti

İsrail'in eski ABD Büyükelçisi ve eski MK ve Diplomasi Bakan Yardımcısı Michael Oren, Fox News’e yapmış olduğu konuşmada "Filistinliler barış teklifi edilen insanlar olarak dünya rekoru kırdı, tarih boyunca çözüm teklif edildi ama onlar ‘hayır’ cevabını verdi. Aslanıda kelime dağarcıklarında ‘evet’ bile yok” dedi.

İsrail şimdiden ellerini ovuşturuyor

İsrail İçleri Bakanı Aryeh Deri, “Zaten egemenlik kanununun uygulanması için personel çalışmaları ile hazırlanmaya başladık” diyerek şimdiden Filistin topraklarının ilhakının ABD ve İsrail arasında planlandığını gözler önüne seriyor.

Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri İsrail’i destekliyor

Filistin’i davasında yalnız bırakan Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri, "Yüzyılın Anlaşması" olarak duyurduğu sözde barış planını güçlü bir şekilde destekliyor. İsrail’in Kudüs’ü gaspına bile karşı çıkmayan bu ülkeler İsrail ile olan ilişkilerini sürekli olarak geliştiriyor. Mısır’daki yönetimin değişmesiyle bölgede yalnız kalan Filistin’in elindeki topraklardan da olması planlanıyor.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.