Gündem

Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin torunu yeniakit.com.tr'ye konuştu: Alman televizyonları Türkiye aleyhinde konuşmamı istedi

Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin torunu Seyyid Ömer Muhammed Geylani, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Alman televizyonlarının evine geldiklerini söyleyerek, "Benden Türkiye'ye destek vermediğimi açıklamamı istediler. 'Türkiye'nin aleyhinde konuş.' dediler." ifadelerini kullandı.

-

 Taha Emre Özdemir  Ankara  Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin torunu Seyyid Ömer Muhammed Geylani, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminden haberdar olunca talebelerine sokağa çıkarak direnme çağrısı yaptığını belirten Muhammed Geylani, "O gece çok heyecanlandım. Bütün talebelerime, 'Allah Türkiye ile beraber. Resulullah, Ehlibeyt Türkiye ile beraber. Allah, Recep Tayyip Erdoğan ile beraber.' mesajı gönderdim. Talebelerimden, dostlarımdan sokağa çıkmalarını istedim." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi muzaffer olduğunu ve her zaman muzaffer olmaya devam edeceğini ifade eden Muhammed Geylani, "Recep Tayyip Erdoğan ve 2. Abdulhamid Han (r.a.) Türkiye'ye gelmiş en önemli liderlerdir." dedi.

“Allah hainleri sevmez”

Allah'ın hainleri sevmediğini belirten Muhammed Geylani, 15 Temmuz darbesinden sonra Alman televizyon kanallarının kendisine gelerek Türkiye'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı kötülemesini istediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

"Almanya'daki televizyon kanalları evime geldiler. Türkiye'ye destek vermediğimi söylememi istediler. 'Türkiye'nin aleyhinde konuş.' dediler."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.