Eğitim

Açık Öğretim Lisesi Mesleki Açık Öğretim Lisesi Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları ne zaman?

Koronavirüs salgını nedeniyle 4-5 Temmuz'da yapılamayan Açık Lise sınavları MEB tarafından ileri bir tarihe ertelenmişti. Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları ile Açık Öğretim Ortaokulu Sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığında son dakika açıklaması geldi. Peki açık lise sınavları ne zaman? AÖL 2. Dönem sınavları saat kaçta yapılacak? İşte detaylar.

Açık Öğretim Lisesi Mesleki Açık Öğretim Lisesi Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları ne zaman?
-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Açık Öğretim Kurumları 2019-2020 2. Dönem Sınavı konulu 2 Temmuz 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı yazıda şunlar dile getirildi: “25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları 2019-2020 2. dönem Sınavı'na girecek olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup kullanılacak binalar ve öğrenci sayıları Mebbis Bina Modülüne işlenmiştir. Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları ile Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı'nın 1. oturumu Cumartesi günü saat 09.30'da başlayacaktır.

2.oturumu Cumartesi günü saat 14.00'de; Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları'nın 3. oturumu Pazar günü saat 09:30'da başlayacaktır. Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları'nın her bir oturumu için sınav süresi 180 dakika, Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı'nın her bir oturumu için sınav süresi ise 150 dakika olarak uygulanacaktır.”

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.