Medya

Adında emek, yolunda ihanet var! O gazetenin yazarından skandal cümleler!

Evrensel gazetesi yazarı Fatih Polat, terör örgütü PKK ile sürdürülen mücadeleyi ‘savaş’ olarak nitelendirdi. Bugünkü köşe yazısında skandal cümlelere yer veren Polat, ‘Kürt sorunu ile bağlantılı savaş’ ibaresini kullandı.

Adında emek, yolunda ihanet var! O gazetenin yazarından skandal cümleler!
-

'Emek evrenseldir’ sloganıyla çıkarıldığı halde, bin bir emekle kurulan Türkiye’ye karşı her türlü alçaklığa başvuran PKK’lı teröristleri savunan yazı ve haberlere yer verilen Evrensel gazetesinde skandallar bitmiyor.

Gazetenin köşe yazarı Fatih Polat’ın, bugünkü yazısında terör örgütü PKK’ya ilişkin kullandığı cümleler, Evrensel’in PKK’ya olan yakınlığını gözler önüne serdi.

İşçilerin hakları dışında Türkiye’ye karşı her türlü alçaklığı gerçekleştiren terör örgütü PKK’nın melanetini görmezden gelen Polat’ın, yazısında PKK ile sürdürülen mücadeleyi ‘savaş’ olarak nitelendirmesi dikkat çekti.

Fatih Polat, yazısında şu cümlelere yer verdi:

“Özellikle uzun yıllardır can kayıpları ile sonuçlanan Kürt sorunu ile bağlantılı savaş açısından çok sayıda haber örneği ile hatırlayabileceğimiz bu tepkiler, ‘şehitlik’ kavramını öne çıkaran ve ona yol veren politikaların sorumluları ile doğrudan hayatlarında yaşayanlar arasındaki farkın çok açık ifadeleridir.”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.