Gündem

Agos’tan Kızıl Soros’a destek

FETÖ, PKK, DEAŞ ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle etrafı sarılmak istenen Türkiye, Ermeni lobisinin de hedefinde.

Agos’tan Kızıl Soros’a destek
-

FARUK ARSLAN/İSTANBUL FETÖ, PKK, DEAŞ ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle etrafı sarılmak istenen Türkiye, Ermeni lobisinin de hedefinde. Ermeni diasporasının Türkiye uzantısı Agos gazetesinin bir yayınında ‘Kızıl Soros’ olarak bilinen Osman Kavala’ya destek verdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise diktatör ithamında bulunarak alenen suç işlediği belirlendi.

Çirkin yayın, Ermeni azınlığa hitap eden Agos gazetesinin 3 Kasım 2017 tarihli nüshasında yayınlandı. Gazetenin 12. sayfasında yayınlanan “1915’ten beri” başlıklı karikatürde iğrenç bir benzetmeye yer verildi. Karikatürde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpasları ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan ‘Kızıl Soros’ Osman Kavala’ya destek verildi. Tamamı büyük harflerle yazılan ve Kavala’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tutuklandığı yalanına yer verilen yayında, Erdoğan, Hitler bıyığıyla çizildi. 

AÇIKÇA SUÇ İŞLEDİLER

Ermeni gazete Agos’un karikatüründe, siyah zemin üzerine, “Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle Osman Kavala tutuklandı” yazıldı. Sözde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı temsil eden çizim, yazının altına eklendi. Çizimde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’nın faşist diktatörü Adolf Hitler’le özdeşleşen bıyıkla resmedildi. ‘Kızıl Soros’ Osman Kavala’ya destek verilen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hitler/diktatör ithamında bulunulan çirkin karikatürle Agos gazetesi, alenen “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu işledi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.