Okur Postası

Ahir zaman manzaraları

Gazetemiz okurlarından M. Fatih Kahraman, "Ahir zaman manzaraları" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Ahir zaman manzaraları
-

Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için, dünyadakiler birbirini kırıp geçiriyorlar.” (İmam-ı Gazali)

“Dinlerini bir oyun ve bir eğlence edinen ve kendilerini dünya hayatının aldattığı kimseleri bırak! Ve hiçbir kimsenin kazandığı şey yüzünden kendisini helake atmamasını, kendisi için Allah’tan başka hiçbir dost ve hiçbir şefaatçi bulunmadığını Kur’an ile hatırlat. O, azaptan kurtulmak için bütün varını feda etse, kendisinden alınmaz. Onlar kazandıkları şey yüzünden helake uğratılmışlardır. Onlar için, inkâr ettiklerinden dolayı kaynar bir içecek ve can yakıcı bir azap vardır.” (En’am, 70)

Baştanbaşa dünya, içindekilerle beraber çok ciddi bir sınavdan geçmektedir. Dünyamız artık epeyce yaşlanmış ve haddini aşan insanların pervasızca yapıp ettiklerini kaldıramaz hale gelmiştir. Hiç kimseye kalmayan bu dünya, şimdiki ölmeyecekmiş gibi yaşayan şımarık insanlara mı kalacaktır?

Oldukça kirli senaryolardan bahsedilmektedir; bütün insanları tehdit ve tedirgin eden korona virüs belasının belli bir merkezde üretilip yeryüzündeki tecrübe sahibi 60 yaş üstü nesli ortadan kaldırarak geri kalanları her yönüyle -eğitimden alışverişe kadar- dijital ortama çekip rahatça yönetip yönlendirme amacının güdülmesi.

Ayrıca hâşâ Allah’ı kıyamete zorlama operasyonları, nüfusu azaltıp emellerini daha rahat gerçekleştirme planları, esas gücün kimde olduğunu ispatlama gibi kirli projeler...

Hülasa Allah, yapacağımız işlere göre bizi hesaba çekmek, iyiliklere ödül, kötülüklere ceza vermek üzere bu dünya hayatını yarattığından iyi ve kötü işleri Peygamberleri ve kitapları aracılığıyla insanlara bildirmiştir. Bu, Allah’ın rahmetinin bir eseridir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.