Gündem

AK Parti Van belediye başkan adayları kimler 2019?

AK Parti'nin Van belediye başkan adaylarının açıklanıp açıklanmadığı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Kasım'da açıkladığı AK Parti belediye başkan adayları arasında Van yer almamıştı. AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim? Van AK Parti Van belediye başkan adayları 2019, AK Parti Van belediye başkan adayları kim oldu? AK Parti Van ilçe belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak sorusu merak ediliyordu. O merak giderildi. AK Parti Van ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Van belediye başkan adayları kimler 2019?
-

AK Parti'nin Van belediye başkan adaylarının açıklanıp açıklanmadığı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Kasım'da açıkladığı AK Parti belediye başkan adayları arasında Van yer almamıştı. AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim? Van AK Parti Van belediye başkan adayları 2019, AK Parti Van belediye başkan adayları kim oldu? AK Parti Van belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak sorusu sorulmaya devam ediyor.

AK Parti 2019 yerel seçim çalışmalarına hız verdi. AK Parti'nin Van belediye başkan adaylarının kimler olacağı merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Kasım Cumartesi günü aralarında Ankara, İzmir ve Diyarbakır'ın da bulunduğu 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklanan iller arasında Van yer almazken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha sonra 76 il ve bazı illerin ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı. Açıklanan il ve ilçe belediye başkan adayları arasında Van da yer aldı. AK Parti Van Büyükşehir Belediye belediye başkan adayı ve Van ilçe beleye başkan adaylarının kimler olacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra netlik kazanmıştı. AK Parti Van belediye başkan adayı Necdet Takva olmuştu. AK Parti Van belediye başkan adayının açıklanmasıyla birliket gözler AK Parti Van ilçe belediye başkan adaylarına çevrilmişti. AK Parti İlçe belediye başkan adayları belli oldu.

AK Parti Van ilçe belediye başkan adayları

İPEKYOLU: MUHSİN AYDIN

EDREMİT: İSMAİL SAY

TUŞBA: SALİH AKMAN 

ERCİŞ: A.MENAF TURAN

GEVAŞ: MURAT SEZER

ÇATAK: ABDURRAHMAN ŞEYLAN

SARAY: KEMALETTİN ARACI

ÇALDIRAN: ŞEFİK ENSARİ

ÖZALP: ŞEMSMAHFUZ HALİD KADİRHANOĞULLARI

BAŞKALE: İSMAİL AYAZ

BAHÇESARAY: MEKİ ARVAS

MURADİYE: KEMAL POLAT

GÜRPINAR: HAYRULLAH TANIŞ

Necdet Takva kimdir?

1969’da Van’da doğan Necdet TAKVA, ilk ve orta öğrenimini Van’ da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yönetim Bilimleri Dalında Yüksek Lisans derecesi aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreterlik yapan TAKVA, Van Kent Konseyi başta olmak üzere birçok STK’da yer aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı’na seçildi. TAKVA ayrıca TOBB Fuarlar Komitesi Üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevlerini de icra etmiştir. Necdet TAKVA,  evli ve dört çocuk babasıdır.

Van 2014 yerel seçim sonuçları

BDP adayı Bekir Kaya % 53.1

AK Parti adayı Osman Nuri Gülaçar % 41.

SP adayı Fethullah Erbaş % 1.3

Bahçesaray 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 53

AK Parti % 31

SP % 11

Başkale 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 90

AK Parti % 7

Çaldıran 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 58

AK Parti % 37

BDP % 1

Çatak 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 67

AK Parti % 29

SP % 1

Edremit 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 50

AK Parti % 41

SP % 2

Erciş 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 49

AK Parti % 42

DP % 2

Gevaş 2014 yerel seçim sonuçları

AK Parti % 47

BDP % 47

SP % 2

Özalp 2014 yerel seçim sonuçları

BDP % 71

AK Parti % 25

 

Van 24 Haziran 2018 seçim sonuçları

HDP % 59.40 milletvekili sayısı 5

AK Parti % 31.73 milletvekili sayısı 3

MHP % 3.07

CHP % 2.59

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.