Siyaset

AK Partili milletvekillerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç 'termik santral' teşekkürü!

TBMM'de termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanunun görüşülmesine katılmayan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, oylamaya katılan Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal ve Ahmet Özdemir, Cumhurbaşkanı veto edince bu kez Erdoğan'a teşekkür etti

AK Partili milletvekillerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç 'termik santral' teşekkürü!
-

Termik santrallerinin bacalarına, çevreyi kirletmemesi için, filtre takılmasını erteleyen kanun teklifi, 21 Kasım 2019'da TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti.

Yasa teklifi için AK Parti'den 203, MHP'den ise 14 kabul oyu çıkmıştı. CHP'den 25, İyi Parti'den 7, HDP'den ise 4 vekil ret oyu vermişti.

TBMM'deki görüşmelere katılmayan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, veto sonrasında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Mahir Ünal ayrıca, bugün yine sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim ettikleri "Allah bize yeter, o ne güzel vekildir" ayetinin tablosunun fotoğrafını yayımladı.

Diğer taraftan, Mahir Ünal'ın yanı sıra diğer Kahramanmaraş vekilleri Habibe ÖçalMehmet Cihat Sezal ve Ahmet Özdemir TBMM'de 'kabul' oyu vermelerine rağmen, veto için Erdoğan'a teşekkür ettiler.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.