Yerel

Aktaş Efendibey Cami ibadete açıldı

Niğde merkeze bağlı Aktaş beldesinde hayırseverler ve belediye tarafından yaptırılan Aktaş Merkez Efendibey Camii ibadete açıldı.

Aktaş Efendibey Cami ibadete açıldı
-

Aktaş belde meydanında düzenlenen açılış töreni sonrası ilk Cuma namazı kılındı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programda konuşan Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur, “Biz 2009 yılında bu meydanlara gelmiş kasabamıza vatanımıza milletimize yakışır bir şekilde bir camii inşa edeceğiz demiştik. Aktaş kasabası halkımızda bu fikrimize destek çıkarak yardımlarını esirgemediler. Bugün geldiğimiz noktada halkımızın büyük desteği ile bugün bu camimizin açılışını yapıyoruz. Bu açılışını yapmış olduğumuz cami bizim ikinci camimizdir. Bugüne kadar desteğini ve yardımını esirgemeyen tüm vatandaşlarıma ayrıca bugün bu camimizin açılışına katılan tüm davetlilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Törende konuşan Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun ise; “ Bugün burada açılışını yapmış olduğumuz bu güzel eser Aktaş kasabasına hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca bildiğiniz üzere Manisa Alaşehir Kaymakamlığına görevlendirildim. Önümüzde günlerde ilimizden ayrılacağım. Yaklaşık 5 yıldır görev yaptığım Vali Yardımcılığı görevinde hemşerilerimizle değişik vesilelerle bir araya geldik. Hep birlikte üzüldük sevindik güzel günler yaşadık. Hep birlikte güzel hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Bizden sonraki gelecek olan arkadaşlarda aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu eserin yapımında emeği geçen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve kasaba halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Törende bir konuşma da Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen yaptı. Özegen konuşmasında şunları söyledi:

"Öncelikle tüm hemşerilerimin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum nice Ramazan ve bayramlara yetişmeyi Rabbim nasip etsin. Bu güzel ibadethanenin yapımında bugüne kadar emeği geçen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise, "Camimiz tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah sizlere nice nice ibadetleri burada yapmayı nasip etsin. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Bu camide emeği geçen katkı sunan tüm hemşerilerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Açılış törenine Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, CHP İlçe Başkanı Kamil Davarcı, Kasaba ve Belde Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.