Teknoloji

Aktif bir şekilde kullanılan O uygulama ABD'de yasaklandı

Son zamanlarda, koronavirüs sebebiyle evlerine hapsolan insanlar tarafından oldukça aktif kullanılan video konferans uygulaması Zoom, ABD genelindeki okullarda 'güvenlik açığı' oluşturduğu gerekçesiyle yasaklanmaya başlandı.

Aktif bir şekilde kullanılan O uygulama ABD'de yasaklandı
-

Webtekno'da yer alan bir habere göre, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve pek çok ülkede hayatı durma noktasını getiren koronavirüs salgınının insanları evlerine hapsetmesi ile birlikte popülerliğini arttıran 'Zoom' isimli video konferans uygulaması, ABD'deki okullarda 'güvenlik açığı' oluşturduğu gerekçesiyle yasaklanmaya başlandı.

Ülkemizde uzaktan eğitim sürecinde oldukça aktif bir rol oynayan ancak güvenlik ve gizlilik açıkları bulunduğu iddiasıyla eleştiriler almaya başlayan 'Zoom' isimli uygulamanın, güvenlik konusundaki endişeler sebebiyle ABD genelindeki okullarda yasaklanmaya başlandığı belirtildi.

"Pek çok okul harekete geçti"

New York Eğitim Dairesi Başkanı Richard Carranza, okul müdürlerine gönderdiği yazılı mesajda, Zoom uygulamasının en kısa sürede bırakmaları gerektiğini söyledi. Carranza'nın okul müdürlüklerine yolladığı mesaj sonrası, pek çok okul harekete geçti.

"Yerine başka bir uygulamaya kullanılacak"

Konu hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunan New York Eğitim Dairesi Sözcüsü Danielle Filson ise, toplantılar, iş görüşmeleri ve ders anlatımlarının, güvenli olduğunu düşündükleri 'Microsoft Teams' isimli bir platformla gerçekleştirilebileceğini söyledi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.