Siyaset

Ali Babacan dereyi görmeden paçayı sıvadı: İktidara gelince kapatacağız

DEVA Partisi'ni kuran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, en büyük destekçileri olan Karar'da tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan dereyi görmeden paçayı sıvadı: İktidara gelince kapatacağız
-

9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılarak siyasi macerasına başlayan DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Varlık Fonu'nu iktidara geldiklerinde kapatacaklarını söyleyen Babacan "Tam bir kara delik.' ifadesini kullandı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Ak Parti hükümeti politikalarına yönelik tepki çeken eleştirilerini sürdürüyor. Babacan'ın gündeminde bu kez Türkiye Varlık Fonu vardı. Babacan 'iktidara geldiğimizde Varlık Fonu'nun kapatacağız, tam bir kara delik' dedi.

İki yeni ismi parti kurmaları konusunda sürekli gazlayan Karar TV'de "Liderler Ekonomi" programına konuk olan Babacan; Taha Akyol, Elif Çakır ve İbrahim Kahveci'nin sorularını cevapladı.

Babacan, Türkiye Varlık Fonu ile ilgili şunları söyledi:

"Varlık Fonu'nu kapatacağız. Tam bir kara delik... Şeffaflığı olmayan, hesap verebilirliği olmayan bir yapı. Sayıştay denetiminden uzak, hiçbir kurala tabii değil. İnanın; babanızdan miras kalsa o kadar para harcamazsınız. Tamamen borçlanmaya dayanan bir yapı. Varlık Fonu, ilk kurulduğu ne yaptıklarını biliyorsunuz? Borç para; aramak oldu... 2016'da kanun çıktı, ilk borçlanmayı 2009'da yapabildiler. 3 yıl kimse para vermedi! 'Herkes neden para arıyorsunuz' diye sordu. Kendi içinde çok tezatlıkları var. Biz bunu kesinlikle kapatacağız.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.