Okur Postası

Allah bu vatanın aleyhine çalışanlara fırsat vermesin

Gazetemiz okurlarından Şefik Azizoğlu, ‘’Allah bu vatanın aleyhine çalışanlara fırsat vermesin’’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Allah bu vatanın aleyhine çalışanlara fırsat vermesin
-

31 Mart yerel seçimini yaptık, sonucu hâlâ tartışılan İstanbul seçim sonuçları sizce beklenen bir sonuç muydu? diye sorsak büyük bir kesim gayet normal karşılayacak, peki gerçekten normal bir durum mu? Şayet öyle diyorsanız lütfen rahatınızı hiç bozmayın, uyumaya devam edin, dünyada dönen dolapları fark etmiyorsanız ne diyelim, madem İstanbul seçimini yaptı başkanını seçti daha ne istiyorsunuz diyen çok insan çıkar, fakat biraz durup düşünseniz seçim sonuçlarının normal karşılayan kesim herhalde bu ülkede yaşamıyor ve gerçekten olup bitenleri görmüyor, aziz vatandaşlarım İstanbul seçim sonuçları Türkiye’nin can düşmanlarını sevince boğdu.

Bu seçim onları sevindiriyor hiç durup düşündünüz mü? Ülkemizin ezelden beri düşmanlarının tepemize çullanıp, İstanbul seçimine odaklanmakla ne yapmak istiyorlar?

Bir yandan tarihi düşmanlarımız olan Yunanistan başta olmak üzere AB, ABD, PKK, HDP ve diğerinin sevincini boşuna mı sanıyorsunuz.

Bu adı geçen çatlak sesler neden S400 füzelerine karşı çıkıyorlar? Şayet S400’leri alırsanız hep birlikte üstünüze çullanır size nefes aldırmayız diyorlar.

Hani İstanbul yerel seçimi normal bir seçimdi, Türkiye’nin bütün düşmanları sanki İstanbul’u geri aldılar onun bayramını yapıyorlar! Acaba hiç aklınıza başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli, bu seçim bir beka sorunu diyorlardı, neden bunun üzerine her şey normal bir seçim diyorsunuz. AKP ve MHP’nin beka meselesi derken hiç mi çaba göstermediler, liderlerin çabası sonuç vermedi, sandıkların başında görevli olanlar gaflet-ihanet içine düştüler.

CHP seçim öncesi tedbirini almış CHP’li belediyelerdeki zabıtaların istifa edip, nüfus müdürlüklerinde görev almalarını normal mi karşılıyorsunuz? Sandık başında dönen dolapları ve para hareketini görmediniz mi? Görmek istemeyenler tabii ki görmez.

1994’te Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı’nda nasıl bir İstanbul teslim alındı, gençler bilmeyebilir. 2002 Ak parti dönemiyle İstanbul’un, bütün dünyanın gıptayla baktığı bir şehir haline geldiğini  görenler  bilir; çöp dağlarından temiz bir çevreye, zehir saçan kömürden temiz yakıt doğalgaza, susuz bir İstanbul’dan her tarafından gürül gürül akan temiz suya kavuştular, sokaklar ve caddeler köstebek yuvası gibi çukurlardan güzel asfalta kavuştu, hava kirliliğinde gaz maskesiyle dolaşanlar, tertemiz bir şehre kavuştular, bir dünya kenti olarak lanse ettiğimiz İstanbul gecekondulardan modern bir kente dönüştü, Bütün bunlar yapılırken başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm kentleri temiz bir çevreye kavuştu, halkımız en az üç kat zenginleşti.

Bunları ben demiyorum dünyadaki istatistik yapan ülkeler diyor.

İstanbul’a yapılan yatırımı dünya gördü. İnternette dünyada adımız anılmaz iken, İnternet kullanımında kalkınmış ülkeler arasına girdik, ulaşım altyapı ve bölünmüş yol 6.000 kilometreden 23.000 kilometreye ulaştı, dünyada birkaç ülkede olan YHT Türkiye’ye geldi.

Bütün bunlar yapılırken acaba bazıları abartıyorsun diye bilir mi, vatanını biraz seven hiç kimse böyle bir nankörlük yapamaz peki nankörlük yapanlar var mı, bu ülkede istemediğin kadar var, zira bizden olduğunu sandığımız bir kesim var, bu ülkenin kaymağını yiyip bize ihanet edenlerin var olduğunu biliyoruz.

Baştan beri bu ülkeye yapılan bunca emek bunca yatırımı görmek istemeyenlere soruyorum, daha ne istiyorsunuz bu iktidardan desek? Diyecekleri bir söz var, oturup Allah’tan belamızı istiyoruz demekten başka sözleri olmasa gerek.

Allah bu vatanın aleyhine çalışanlara fırsat vermesin, bizlere de akıl ve feraset versin.

Selâm ve dua ile.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.