Spor

Antalya’ya yakışan tablo

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Airlines Open 2019 Golf Turnuvasıyla ilgili değerlendirmesinde, Antalya’nın sadece Avrupa’da değil, dünyada önemli golf merkezi haline gelmiş durumda olduğunu belirtti.

Antalya’ya yakışan tablo
-

Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki Maxx Royal Montgomerie Golf Kulübünde bugün başlayıp 10 Kasım Pazar günü sona erecek olan Turkish Airlines Open 2019 Golf Turnuvası’nın tanıtım toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Airlines Open 2019 Golf Turnuvasıyla ilgili değerlendirmesinde, Antalya’nın sadece Avrupa’da değil, dünyada önemli golf merkezi haline gelmiş durumda olduğunu vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, memleketi Antalya’nın artık gelenekselleşen çok prestijli bir turnuvaya ev sahipliği yaptığını, bu organizasyonun açılışında olmaktan onur duyduğunu söyledi.

Golf turizminin destekçisiyiz

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Türk Hava Yolları ile yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Çavuşoğlu, “Türk Hava Yolları dünyada en fazla sayıda destinasyona uçan hava yolu şirketi oldu. Golf turizminin Türkiye’de ve Antalya’da çok büyük destekçisi oldu. Türkiye’de gerçekten golf sporunun starlarını ağırlamamıza olanak sağladı” diye konuştu.

Antalya adına sevindirici

Turnuvaya katılımcı sayısının her yıl arttığını, bu yıl 25 ülkeden 75 sporcunun katıldığını vurgulayan Çavuşoğlu, TGF’nin çalışmalarını gururla takip ettiklerini dile getirdi. Antalya’nın dünyanın birçok yerinden misafir ağırlayan bir kent olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Antalya’da senede 13 milyon turist ağırlıyoruz. Bu sene rakamın 14 milyona yükselmesini bekliyoruz. Rafting, golf, tenis, futbol ve bisiklet gibi spor dalları da turizmin gelişmesinde önemli. Aynı zamanda Demre, Noel Baba’nın da doğum yeri. Antalya, muhteşem deniz, kum ve güneşiyle tanınıyor. Bunlara ek olarak Antalya’nın tarihsel anlamda çok önemli merkezleri var. Antalya sadece Avrupa’da değil, dünyada önemli golf merkezi haline gelmiş durumda. Farklı golf turnuvaları düzenlenen şehir. Ben de golf oyuncusuyum. Bu turnuvanın Antalya’da düzenlenmesine Antalya adına çok seviniyorum. Bu turnuvada dünyanın en iyi golfçülerinden çok şey öğreniyorum…

Ağaoğlu’ndan THY’ye teşekkür

TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu da Türk Hava Yolları’nın maddi ve manevi katkıların büyük olduğunu kaydetti. Ünlü golfçü Justin Rose ise Turkish Airlines Open Turnuvası’nın her yıl daha güçlendiğini, kendisinin de son iki senenin şampiyonu olduğunu söyledi. Rakiplerinin de son derece başarılı oyuncular olduğuna değinen Rose, “Benim için çok heyecanlı bir turnuva olacak. Sonuçları heyecanla bekliyorum” dedi. Maxx Royal Montgomerie sahasında 2013’te oynadığını aktaran Rose, çok iyi bir oyun çıkararak üçüncü olduğunu ifade etti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.