Siyaset

Apo'ya gül veren Perinçek'ten HDP vaadi!

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’a yaptığı ziyaret sırasında kendisine gül veren Perinçek, cumhurbaşkanı seçildiği takdirde HDP’yi kapatacağını söyledi.

Apo'ya gül veren Perinçek'ten HDP vaadi!
-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilirse PKK’nın siyasi ayağı HDP’yi kapatacağını söyledi.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, basın toplantısı düzenledi.

“HDP, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA BAĞLIDIR”

Perinçek, “HDP, terör örgütü PKK’ya bağlıdır, PKK talimatıyla hareket etmektedir. Selahattin Demirtaş başta olmak üzere yöneticilerinin ve örgütlerinin bu gerçeği ortaya koyan sayısız açıklamaları ve faaliyetleri bu konuda kesin kanıt değerindedir. Anayasa’nın 68. Maddesi ve Siyasî Partiler Kanunu’nun 81, 82 ve 83 maddesi uyarınca, HDP’nin kapatılması gerekir.” dedi.

“TALEPNAMEMİZ HAZIR”

Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı seçilince yapacakları konusunda, “Cumhurbaşkanlığı seçilince, Siyasî Partiler Kanunu’nun 100. Maddesinin (b) fıkrası uyarınca, Bakanlar Kurulu Kararıyla ve Adalet Bakanlığı istemiyle Yargıtay Başsavcılığına başvuruda bulunacak ve HDP’nin kapatılması için dava açılmasını talep edeceğiz. Bu konudaki talepnamemiz hazırdır.” dedi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.