Medya

Arşiv unutmaz! Murat Alan'a salyalı iftira atan kokuşmuş zihniyet bunlara kör kaldı

Akit Gazetesi Haber Müdürü ve Yayın Kurulu üyesi Murat Alan’ın, Akit TV ekranlarında FETÖ’cü ve darbeci generallere yönelik söylediği sözleri çarpıtarak TSK’nın tüm personeline mal etmeye çalışan vesayetçi odakların ikiyüzlülüğü bir kez daha deşifre oldu.

Arşiv unutmaz! Murat Alan'a salyalı iftira atan kokuşmuş zihniyet bunlara kör kaldı
-

 yeniakit.com.tr  özel 

Akit Gazetesi Haber Müdürü ve Yayın Kurulu üyesi Murat Alan, Akit TV ekranlarında yayınlanan Ters Kutuplar programında, FETÖ’cü ve darbeci generalleri kastederek söylediği sözler sonrası, vesayetçi odakların eşzamanlı topyekün saldırısına uğradı. İlk olarak FETÖ’cülerin yönetimindeki “kaçsaatoldu” adlı Twitter hesabından cımbızlayarak yayınlanan görüntüler, kısa süre sonra operasyonel sözde haber sitesi ve ETÖ yuvası Oda TV’ye düştü.

Murat Alan’ın FETÖ’cü ve darbeci generalleri kastederek söylediği sözleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm personeline söylenmiş gibi bir izlenim vererek algı operasyonuna başlayan vesayetçi odaklar, operasyonu köpürterek Akit'i hedef tahtasına koydu. Murat Alan’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli generallerine söylemediği sözler üzerinden vurmaya çalışan odakların gerçek yüzlerini ise, yine arşivler ortaya çıkardı. Salyalı iftiralar ile Alan’a yüklenmeye çalışan güruhun o dönemlerde TSK mensuplarına yönelik, küstahça hakaret ve tehditlere sayfalarını açmaları, sosyal medyadaki uzantılarının da o hakaretlere sessiz kalmaları dikkat çekmişti.

Askere ‘köpek’ benzetmesi 

Bugün Murat Alan’a attıkları iftiraları süsleyerek piyasaya süren vesayetçi odaklar, geçmişte Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına da en büyük hakaretleri bizzat yapanlar oldukları ortaya çıktı. Oda TV adlı Siyonist uşağı sitenin sahibi Soner Yalçın ile aynı zihniyetin temsilcisi olan Bekir Coşkun, 29 Nisan 2012 tarihinde Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde karaladığı ‘Paşa…’  başlıklı yazısında Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına terbiyesizce ve küstahça, ‘Köpek’ benzetmesi yapacak kadar ileri gitmiş ve askeri küçük düşürmeye çalışmıştı.

Apolet sökmekle tehdit ettiler

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, katıldığı bir törende sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışladığı için dönemin İkinci Ordu Komutanı Metin Temelli’yi hedef tahtasına koymuş ve TSK mensubuna parmak sallamıştı. İnce, Afrin Harekatı’nı koordine eden Temelli Paşa’yı tehdit ederek, “Seçildiğimde o apoletleri sökeceğim” ifadelerini kullanmıştı. Sözcü ve Cumhuriyet gibi vesayetçi Kemalist odaklar da İnce’nin TSK mensuplarını hedef tahtasına koyan sözlerine destek çıkmış ve küstahlığı köpürterek sayfalarına taşımışlardı.

Canan Kaftancıoğlu, şehitlikle dalga geçti

CHP’nin özde HDP’li Sözde CHP’li İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 21 Ağustos 2016 tarihinde sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yayınladığı bir mesajında terör örgütü PKK ile çarpışan ve şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına önce hakaret etmiş sonra da dalga geçmişti. Kaftancıoğlu, mesajında  “Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun.  Aptal politikalara yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamaktan vazgeçin.”ifadelerini kullanarak, şehit mertebesine ulaşmış vatan evlatılarına saygısızlık yapmıştı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.