Medya

Aslı Enver ve Özcan Deniz elin gâvuru kadar olamadı!

Dünyada popüler olmuş sanatçılar terör devleti İsrail’i boykot etmek amacıyla konserlerini birer birer iptal ederken Türkiye’den Özcan Deniz ve Aslı Enver'in Tel Aviv'de konser vermesi büyük tepki çekti.

Aslı Enver ve Özcan Deniz elin gâvuru kadar olamadı!
-

Gazze’de ve Filistin’de yüzbinlerce Müslümanı çocuk, kadın, yaşlı ayırt etmeden vahşice katleden siyonist terör devleti İsrail, dünya çapında spor ve sanat camiasından da ciddi tepki görüyor.

Popüler sanatçılardan İsrail’e tepki

Özellikle ABD'nin skandal Kudüs kararının ardından 2018 turneleri kapsamında İsrail'e gitmeyi planlayan birçok sanatçı, protesto amacıyla konserlerini tek tek iptal etti. Roger Waters, Elvis Costello, Shakira ve Lorde gibi sanatçılar siyonist yönetimin katliamlarını ve hukuk tanımaz uygulamalarını protesto etmek için İsrail’e gitmeme kararı aldı.

Dünyada popüler olan şarkıcı Shakira 2018 yılında dünya turnesi için gideceği İsrail’i listesinden çıkardı.

Yeni Zelandalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Lorde da, 2018 yazında İsrail'in Tel Aviv kentinde gerçekleştireceği konserini Filistin’deki siyonist zulmü dünyaya duyuran aktivistlerin çağrıları sonrasında iptal etme kararı aldı.

ABD'li şarkıcı Lana Del Rey de terör devleti İsrail’e tepki göstererek konser programını iptal eden sanatçılar arasına katıldı. Sanatçı 2018’in eylül ayında vereceği konserden vazgeçti.

Siyonistlere destek Türk sanatçılardan geldi!

Dünyada popüleritesi olan sanatçılar İsrail’in zulümlerine tepki olarak bu ülkede konser vermeyi reddederken siyonistlere destek Türkiye’den geldi.

Konseri iptal etme çağrısı yapılmıştı

İstanbullu Gelin dizisi sayesinde ciddi bir hayran kitlesine sahip Özcan Deniz'in İsrail'de konser vereceği haberlerinin ardından "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen BDS hareketi, Deniz'den konserini iptal etmesini istemişti. Oyuncu Aslı Enver ile birlikte oynadıkları dizi İsrail’de büyük izlenme oranlarına ulaşan Özcan Deniz tüm çağrılara rağmen İsrail'de vereceği konseri iptal etmedi.

Konser sırasında Deniz'in aynı başrolü paylaştığı oyuncu Aslı Enver de sahneye çıkarak İsraillileri selamladı. Biletleri 300 dolardan satılan Başkent Tel Aviv'de düzenlenen konsere 11 bin kişi katıldı.

Hristiyan sanatçılar kadar olamadılar

Özcan Deniz ve Aslı Enver’in dünyadaki diğer hristiyan sanatçılar kadar olamayarak siyonist devletin Müslümanlara uyguladığı zulüm görmezden gelip İsrail’de konser vermeleri vizdanları yaralarken sosyal medyada da ciddi tepkilere neden oldu. Kullanıcılar 'elin gâvuru kadar olamadılar' yorumunda bulundu.

yeniakit.com.tr

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.