Yaşam

Atakan Kayalar’ın gözleri neden büyük?

Atakan Kayaların gözleri neden öyle? Türkiye'nin konuştuğu isim haline gelen 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ın, ‘kristal çocuk’ olduğu iddiası ortaya atıldı. Peki kristal çocuk bedir? Kristal çocukların özellikleri nelerdir? Kristal indigo çocukların gözleri nasıl olur?

Atakan Kayalar’ın gözleri neden büyük?
-

Atakan Kayaların gözleri neden öyle? Türkiye'nin konuştuğu isim haline gelen 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ın, ‘kristal çocuk’ olduğu iddiası ortaya atıldı. Peki kristal çocuk bedir? Kristal çocukların özellikleri nelerdir? Kristal indigo çocukların gözleri nasıl olur?

Atakan Atakan, Avcılar Mustafa Kemal Paşa Orta Okulu'nda eğitimine devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, felsefi konuşmalar içeren videolarıyla gündeme gelen Atakan Kayalar (10) ve ailesi ile bakanlık uzmanlarının görüştüğü belirtilerek, "Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır" denildi. Açıklamada, "Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Atakan Kayalar Kristal çocuk mu?

Kristal Çocuklar, İndigo Çocuklar'dan sonra dünyaya gelmiş olan yeni kuşaktır. Aşağı yukarı sıfır ile yedi yaş arasında bulunan bu kuşak, önceki kuşaklardan farklıdır. Birçok bakımdan ideal olan bu çocuklar insanlığın nereye doğru yöneldiğini göstermektedirler. İndigo çocuklar gibi kristal çocuklar da "yaşlı ruh" kişiliği yayarlar. Artan adaletsizlik duygusu ile kaygıya eğilimlidirler. Çünkü Kristal çocuklar, hiç olmadığı yerde denge ve barış oluşturmaya özlem duyuyorlar.

 

Kristaller çok sezgisel çocuklardır. Çoğu zaman başkalarının ne düşündüğünü ve hissettiğini bilir. Kristal çocuklar genellikle müzikaldir ve konuşmadan önce şarkı söyleyebilirler. Birçok kristal çocuk vegan veya vejeteryan olmayı seçer. Bu doğaya ve hayvanlara gerçek bir aşktan kaynaklanmaktadır. Açık havada korkusuz ve maceraperestler ve içeride sıkıştıklarında huzursuzdurlar. Teknoloji ve video oyunlarına diğer çocuklar kadar ilgili değiller. Bunun yerine, kendi hayal güçleriyle dışarıda olmayı tercih ederler.

İndigo çocuk nedir? İndigo çocuklar nasıl olur?

İndigo çocuk, bir Yeni Çağ teorisine göre özel, sıra dışı ve bazen doğaüstü özelliklere veya yeteneklere sahip olduğuna inanılan çocuklardan her birinin adı. Bu teoriyi ortaya atan isim ise Nancy Ann Tappe. 1970'lerde ortaya çıkarılan teori Jan Tober ile Lee Carroll tarafından daha da geliştirildi.

İndigo çocukların özellikleri nelerdir?

Bu çocuklar alışılmışın dışında zekidir. Öz güvenleri fazlasıyla yüksektir. Otoriteye karşı çıkarlar. Çok canlı ve hareketlidir. Sezgileri çok güçlüdür. Son derece duyarlı ve psişiklerdir. Farklı bir asalet duygusuyla doğarlar ve böyle davranırlar. Kendi değerlerinin farkında olan çocuklardır. Yaratıcılık gerektiren işler, onlar için cezbedicidir. Güzel sanatlara ilgi duyarlar. Kendileri gibi diğer indigo çocuklarla beraber olmadıklarında asosyal görünürler.

Kristal çocuk nedir? Özellikleri nelerdir?

İndigo çocukların 1994 yılından sonra doğduğu düşünülüyor. 2000 yılından sonra doğanlar ise bir başka teoriye göre "kristal çocuk olarak" adlandırılıyor. Kristal çocukların özellikleri arasında ise en dikkat çekici olan; iri, etkili ve anlamlı gözleri olması. Kristal çocukların diğer özellikleri ise şu şekilde; Uzun, yoğun ve dikkatli bakan gözleri vardır. Çok mutlu, bağışlayıcı ve sakindir. Geç konuşurlar çünkü zihinsel iletişim güçleri vardır. Denge kabiliyetleri mükemmeldir. Ne düşündüğünüzü hissederler.

İndigo ve Kristal tanımları, aura renklerinden ve enerji kalıplarından kaynaklanıyor. İndigo Çocuklar'da indigo mavisi vardır, bu renk iki kaşın arasında yer alan üçüncü göz çakrasının rengidir. İndigo çocukların durugörü güçleri vardır. Kristal Çocuklar'da ise kuvartz kristalinin prizma etkisi vardır, auraları pastel tonlarda çok renkli ve harelidir. Kristallere ilgileri büyüktür zaten tanımlarının nedeni budur.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.