Medya

Aydınlık'tan ilginç manşet! Terör örgütü bile demediler

Ulusalcı Aydınlık, terör örgütü PKK'nın açıklamasını ilginç bir şekilde "PKK'yı zayıflatma planı" başlığıyla manşete taşıdı.

Aydınlık'tan ilginç manşet! Terör örgütü bile demediler
-

 yeniakit.com.tr 

Ulusalcı Aydınlık gazetesinden bugün ilginç bir manşet geldi. Aydınlık, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın mektubunun Kandil'deki terörist elebaşlarını telaşlandırdığını yazdı. Ancak "Apo açıkladı, Kandil telaşta! PKK'yı zayıflatma planı" başlıklı haberi sunuş tarzı ile, asıl telaşlanan tarafın Aydınlık olduğu yorumlarına neden oldu.

Haberde 'terör örgütü' ve 'teröristbaşı' diyemedi

Aydınlık gazetesindeki "Uzun bir aradan sonra önceki gün avukatları aracılığı açıklama yapan Abdullah Öcalan’ın mektubuna KCK’dan tepki geldi. “Direnişi zayıflatmak için avukatların İmaralı’ya gidişi planlanmıştır” açıklamasında bulunan KCK, tecridin hala sürdüğünü ve bu temelde devam eden açlık grevlerini desteklediklerini duyurdu." denilen sözkonusu haberde, teröristbaşı Abdullah Öcalan için teröristbaşı denmezken, PKK/KCK için ise terör örgütü ifadesinin kullanılmaması dikkat çekti.

Terör örgütünün açıklaması bire bir verildi

"KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada" diye başlayan haberde, terör örgütü PKK'nın açıklaması bire bir verilerek teröristbaşı Apo'nun grevi bırakın çağrısına uymayacakları vurgulandı.

İşte Aydınlık'ın o manşeti:

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.