Emlak

AYMOR, Sosyal Odaklı Konut Üretecek

2012 yılında grup şirketine dönüşen AYMOR, Başkent Ankara’da sosyal içerikli konutlarla büyüyecek.

AYMOR, Sosyal Odaklı Konut Üretecek
-

Açıklama, AYMOR GRUP Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan’dan geldi.

Ayhan, ’’Şu an grup olarak üzerinde durduğumuz projemiz Mebuskent. Önümüzdeki dönemde bu projemize yenilerini de eklemeyi planlıyoruz. Önceden de yapmış olduğumuz yap-sat ve taahhüt işlerimiz de bulunmakla birlikte, asıl faaliyetlerimize 1978 yılında inşaat malzemeleri satarak başladığımızı belirtmekte fayda var. Bunun dışında Ankara'da Eryaman ve Keçiören bölgelerinde konut projeleri ile ilgileniyoruz. Büyük yaşam atanları oluşturmaya çalışıyoruz’’ dedi.

 

Mebuskent projesinde satışların tümünün 2015 yılında tamamlanması bekleniyor. Proje kapsamında 400 dönüm arazi üzerinde modern bir mahalle oluşturuldu. 602 adet daire, 332 adet villa, 1 tane sosyal tesis ve alışveriş merkezinden oluşan. 2+1'den 4+1’e kadar farklı tipte daireler bir bir hayat buldu.

 

Mebuskent projesi 2016 yılının sonunda tamamlanacak. Büyük yeşil alanlar ile ailelere daha fazla sosyal içerik oluşturan konutlar üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Kürşat Ayhan, ’’Biz, sadece dört duvar yapıp, insanlara teslim etmek yerine sosyal donatısı yüksek, çocuklar ve aileler için güvenli, daha huzurlu yerler üretmeye çalışıyoruz. Sadece yapıp satmak anlamında değil biraz daha sosyal içerikli projeler oluşturmanın gayreti içindeyiz. Zaten müşterilerimizden gelen tepkilerden de Mebuskent projesinde bunu başardığımızı görüyoruz. Bu konuda örnek vermek gerekirse, doğa ve sporu sevenler için yarışlar düzenliyoruz, proje kapsamında mini golf alanımız var. Bir anlamda, İnsanların tüm vakitlerini sadece alışveriş merkezlerinde geçirmelerini içimize sindiremiyoruz. insanların, doğa ve yeşille iç içe geçirmelerine fırsat veren bir proje geliştiriyoruz. Biz şirket olarak sevdiğimiz ve bildiğimiz işi yapıyoruz. Şirketimizde 1978 yılından bu yana yapılan işi ikinci kuşak temsilcileri olarak bizler daha da ileriye taşımaya çalışıyoruz. Genel olarak 2014 yılını iyi geçirdiğimizi söyleyebilirim. 2015 yılında da daha iyi olacağını düşünüyorum’’ dedi.

 

emlakrehberi / 2 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.