Emlak

Bahçeşehir'de Yüzde 110 Kazandıran Proje

Garanti Koza’nın Esenyurt – Bahçeşehir'de yer alan AK Batı AVMY'nin yanı başında inşa ettiği Koza Park projesinin ilk bloğu olan Kınalı'da kaba inşaat tamamlandı.

Bahçeşehir'de Yüzde 110 Kazandıran Proje
-

1 Haziran 2015 tarihi itibariyle son 150 dairenin satışta olduğu projede ilk satış döneminde ( Ağustos 2012) daire alanlar yüzde 100'den fazla kazanç sağladı. Na tamam olarak inşa edilen projenin Kınalı bloğunda cam kaplama süreci başlatıldı.

Satışlarına Ağustos 2012’de başlanan ve Türkiye’de ilk kez ilân, reklam v.s. kullanılmadan alıcı bulan devasa projede iç donatılarla ilgili müşterilere sunumlar yapılmaya başlandı. 


31 Mayıs tarihinde satış ofisini ziyaret eden emlak rehberi yönetmeni Mehmet Canıtatlı’nın gözlemlediği en güncel bilgiler şöyle: 


-İnşaat alanında Kınalı'dan sonra Sedef bloğun inşaatında 40. kata doğru ilerleniyor.

- İlk dört blokun inşaatında 10 günde bir kat çıkılıyor.

- Projede peşin ödemeli alımlar 380 bin lira seviyelerinden başlıyor.

- Arzu edenler Garanti Koza bünyesinde yapılan ödeme planına uygun taksitlendirmelerle ev sahibi olabiliyor. Ayrıca katılım bankalarının uyguladığı özel oranlı vadelendirmeler yapılabiliyor.

- Projeyi çevreleyen 106 ticari alanın satışı Nisan 2015'te ayında tamamlandı.

-Proje 2016 başından itibaren etap etap teslim edilecek. Plana göre önce Kınalı, ardından Sedef, daha sonra da Burgaz ile Heybeli bloklarının teslim edilmesi planlanıyor. Sonradan satışa çıkarılan üç blokta ise (Bozcaada, Gökçeada ve Büyükada) temel atma sonrası süreç 2016'da hız kazanacak.

-Projeyi cazip kılan devasa göletin inşasına başlandı. 2017 yazında KOZA PARK sakinlerinin deniz tadında bir atmosferde gölete girmesi hedefleniyor.

-42’şer katlı 7 kuleden oluşan Koza Park projesinde Ağustos 2012’de 1.650 liradan ( Na tamam) başlayan metrekare birim fiyatında 6.100 lira seviyesine kadar gelindi. (Tam donatılı)

-Her katında 16 dairenin bulunduğu projede en çok 1+1 tipi daireler rağbet gördü. 120 bin liradan başlayan fiyatlarda 450 bin lira seviyesine gelindi.

- Proje 1+1 dairelerden 5+2 dairelere kadar bir çok farklı seçenek yer alıyor.

-Projenin ilk etabında Akbatı AVM, festival park alanı, cadde dükkanları yer alırken yeni inşaat alanında 30 bin metrekarelik suni deniz, iskeleler, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları ve dev 4 blok yer alacak. Bu etabın devamında ise 3 blok ile yeni spor merkezleri, okul ve otel projesi devreye girecek.

-Daireler natamam olarak satıldığı için müşterilere 50 bin lira civarında bir harcama ile dairenin içini yaptırabilme imkânı sunuluyor.

- Projenin finalinde ise 18 katı direkt SWISS OTEL Koza Park adıyla planlanan 52 katı dev tower yer alacak.

 - KOZAPARK projesinde İstanbul'un en büyük özel spor kompleksleri de yer alıyor. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başlayan bu kompleksler zaman zaman kamuoyuna da açık olacak. Şirket, ATP Dünya Turu kapsamında geçen yıl kadınlardan sonra bu yıl erkek tenisinin zirvesindeki isimlerini İstanbul’da ağırladı. 64 adet tenis kortundan oluşan bir tenis akademisinin yer aldığı projede Bilgi Üniversitesi IBA ile Ankara TED Koleji kampüsü de yer alıyor.

-Projenin işletmesini ise Garanti Koza üstlenecek.

-Koza Park Residence Bahçeşehir’le en güncel bilgileri emlakrehberi'den öğrenebilirsiniz. 


Mehmet CANITATLI – emlakrehberi / 2 Haziran 2015 

Yasal Uyarı: Bu sitede yayınlanan imzalı haberleri kendi haberiymiş gibi yayınlayan portal ve kişiler hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.