Okur Postası

Batı sevdası batıl sevdası

Gazetemiz okurlarından Salim Demirhan Hacifettahoğlu, "Batı sevdası batıl sevdası" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Batı sevdası batıl sevdası
-

Salim Demirhan Hacifettahoğlu

Bismillahirrahmanirrahim: Her halde, her durumda, her konumda, İslam en değerli, en üstün en kıymetlidir. Bir mümin hiçbir değeri İslami değerlere denk görmez, kabul edemez. İslam’ı yaşar, ona gönül verir, yaşatmak ister. O zaman ancak ALLAH nazarında sevilen kul olur. Ne mutlu ona. Bugün Batı ilerlemiştir. Ekonomik siyasi bilimsel ve teknoloji bakımından, büyük mesafe kaydetmiştir. Böylece güçlü olarak İslam ülkelerine girmiştir, yayılmıştır. İslam hiçbir halde, batının üstünlüğünü kabul etmemeli, boyun eğmemeli. Çünkü tarihte çok zamanlar İslam üstün oldu, yine İslam’ın üstün olacağı zamanlar yakındır, gelecektir.

1970 yüksek okul yıllarımdı, bir arkadaşımla konuşuyorduk, şöyle diyordu. İslam bizi geri bıraktı. Batı bizden çok  ilerde..... Ben; unutma ki, uzun yıllar İslam ilerdeydi. İlerleme batıya, batıdan Uzakdoğuya geçti. Japonya,  Güney Kore, Tayvan, Çin, Singapur tekrar bize gelecek dedim. Umut ediyorum ki İslam 21 yy’da yine ilerleyecek Dünya’da eski yerine oturacaktır.   

İslam ülkelerini batılılar, batı kültürü kuşatmıştır. Bu kuşatma gün geçtikçe artmaktadır. İslam milletleri uzun yıllardır birçok değerleri, batıdan almaya başlamışlardır. Böylece insanımız ezik düşmüş, onlara özenme ve benzeme çabasına girmiştir. İlk göze çarpan kılık kıyafettir. Onlar gibi giyinmek, onlar gibi saç- baş yaptırmak, onların hareketlerini taklit etmek, onlara özenmek, siyasi iktisadi hukuki ve toplumsal alanlarda onlar gibi olmak, onların yaşam tarzına uymak. Müslümanlar onlara uyarsa, İslam’dan uzaklaşır, onlar gibi olurlar. Bu da İslam’ın sonu olur. Bu gidişe dur demek gerekiyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.