Kadın - Aile

Bebeklerin nezle olduğu nasıl anlaşılır?

Soğuk havalarda çoğalan hastalıklar en çok da küçük çocukları ve yeni doğanları etkiliyor. Özellikle yeni doğan bebeklerde durumun ne olduğu anlaşılamadığı için, ebeveynler zorluk yaşıyor. Bu dönemlerde en sık rastlanan vakaların başında nezle ve grip geliyor. Peki ama bebek nezle olduğunda nasıl anlarız? Bebeklerin nezle olduğu nasıl anlaşılır? Bebeklerde grip ve soğuk algınlığı için ne yapılmalı? İşte detaylar..

Bebeklerin nezle olduğu nasıl anlaşılır?
-

Soğuk havalarda çoğalan hastalıklar en çok da küçük çocukları ve yeni doğanları etkiliyor. Özellikle yeni doğan bebeklerde durumun ne olduğu anlaşılamadığı için, ebeveynler zorluk yaşıyor. Bu dönemlerde en sık rastlanan vakaların başında nezle ve grip geliyor. Peki ama bebek nezle olduğunda nasıl anlarız? Bebeklerin nezle olduğu nasıl anlaşılır? Bebeklerde grip ve soğuk algınlığı için ne yapılmalı? İşte detaylar..

Nezle, bebekler ve çocuklar arasında en çok rastlanan hastalıklardan biridir. Akciğerlerin veya kulakların etkilenme tehlikesi yüksek olduğundan bebeklerde ve çocuklarda görülen soğuk algınlığı daha ciddiye alınmalıdır.

Nezle hafif sayılabilecek bir hastalık olmasına karşın, özellikle bebeklerde huzursuzluğa ve sıkıntılara yol açar. Bu durumun en büyük sebebi, bebeklerin burunlarını temizleyememeleri ve ağızdan nefes almakta zorlanmalarıdır. Bebeklerde soğuk algınlığının ilk belirtileri, çoğunlukla burun tıkanıklığı ya da burun akıntısı olarak görülerek, başlangıçta şeffaf olan daha sonra koyulaşıp sarı veya yeşil bir hal alan burun salgısıyla anlaşılır. Diğer belirtileri ise; 37,8 ºC civarında hafif ateş, hapşırma, öksürme, iştahsızlık, huzursuzluk ve uykuya dalmada zorlanmadır.

{relation id:1070443 slug:gripten-nasil-korunurum'}

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.