Medya

‘Beklenen Vakit’ geldi! İşte Akit Medya Grubu’nun dijital atılım hamlesi!

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, yeniakit.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'u ziyaret etti. Gazetelerin yerini dijitale bıraktığını belirten Karahasanoğlu, "Akit Medya Grubu olarak dijitali kurumsal bir yapıya döndürmek istiyoruz. Bunun için de dijitaldeki yayın hayatımıza İstanbul ile birlikte Ankara'yı da dahil ettik." dedi.

-

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, yeniakit.com.tr'nin Ankara ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

Yeniakit.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'a hayırlı olsun dileklerini ileten Karahasanoğlu, sözlerine Müslümanların Regaib gecesini kutlayarak başladı.

Karahasanoğlu, "Mübarek üç ayların başlangıcı olan Recep ayını idrak ediyoruz. Bütün Müslüman kardeşlerimizin Recep ayını tebrik ediyor ve hep birlikte Ramazan'a kavuşmamız Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum." dedi.

'Gazetecilik yerini dijitale bırakıyor'

Yarım asırdan fazladır gazetecilik yaptığına dikkat çeken Karahasanoğlu, "Gazetecilik hayatıma Milli Gazete'de başladım. Gazetecilik değişik evrelerden geçti. Gazete ilk yıllarda matrislere dizilir ve kurşun baskıya geçerdi. Sonrasında filmlere devamında da kalıba geçti. Şu anda da gazete büyük ölçüde geriye çekiliyor." ifadelerini kullandı.

'İstanbul ile birlikte artık Ankara'da varız'

Yeni çağda dijital medyanın önemli hale geldiğini belirten Karahasanoğlu, "Akit Medya Grubu olarak dijitali kurumsal bir yapıya döndürmek istiyoruz. Bunun için de dijitaldeki yayın hayatımıza sadece İstanbul'dan değil Ankara'dan da devam edeceğiz. Bugün Ankara'nın açılışını yaptık." şeklinde konuştu.

İnternet televizyon yayını yapan kuruluşların RTÜK tarafından denetlenmesine destek veren Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, aynı denetimlerin internet haber yayın organları için de yapılması gerekliliğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"İnternetten haber yayını yapan kuruluşların da devlet tarafından denetlenmesi gerekir. Devlet şu an için böyle bir denetim yapmasa da biz yeniakit.com.tr'de bir filtre sistemi kurduk. Sadece filtre ile ilgilenen arkadaşlarımız var. Gelen bütün haberleri filtreden geçiriyoruz. Genel ahlâka aykırı olan görüntüleri filtreliyoruz. Dolayısıyla devlet buna başlamadan biz kendi iç bünyemizde bu uygulamaya başladık. Devletin de bunu ciddi bir şekilde yapması elbette ki bizim destekleyeceğimiz bir husustur."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.