Siyaset

Belediyecilikte elimize su dökemezler

Başkente çıkarma yapan Başkan Erdoğan, “Mesele belediyecilikse, bu konuda kimse bizim elimize su dökemez, belediyecilik AK Parti’nin işidir. Ankara’nın tüm ilçeleriyle büyükşehİrimizi bütünleştireceğiz. Cumhur İttifakı ile pazara kadar değil, mezara kadar yürüyeceğiz. Ankara, aday diye öne sürülen projeyi 31 Mart’tan sonra bir kez daha evine gönderecektir” dedi.

-

 Yeni Akit  Ankara 

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Keçiören ve Sincan ilçelerinde düzenlenen toplu açılış törenlerine katılarak vatandaşlara hitap etti. Keçiören’de 145 tesisin açılışını yapan Erdoğan, “Açılışını yaptığımız eserlerden Gümüşdere Ihlamur Vadisi, Çubuk Çayı kenarında, Kamil Ocak Mahallesi ile Kalaba arasında kurulan bu park Keçiören ile birlikte tüm Ankara’ya hizmet verecek, örnek bir eserdir. Ihlamur ağacı, Ankara’mızın sembollerinden biridir. Bu parkımızın içindeki bini aşkın ıhlamur ağacı ve diğer bitkilerle Ankara’nın merkezinde yeni bir yeşil vaha olduğuna inanıyorum. Yine bu parkımızın bitişiğinde inşa edilen Ihlamur Kasrı da sahip olduğu salonlar ve imkanlarıyla Keçiören’in sosyal hayatına ayrı bir renk katacaktır”  ifadelerini kullandı.

Sebze teröristlerine tokat!

Sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş artışa Ankara’da da değinen Erdoğan, şunları dile getirdi: “Sebze meyve fiyatlarıyla terör estirenlere karşı, nasıl Gabar’da Cudi’de, Tendürek’te inlerine girdiysek sebze, meyve ve gıda terörü estirenlere de belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satışlar, semt pazarlarını kurarak Ankara ve İstanbul başta olmak üzere ucuz ürünü bugün itibarıyla satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarıya yarıya inmiş durumda. Halk Ekmek ile İstanbul ve Ankara’da vatandaşımızın evine nasıl ucuz ekmeği verdiysek şimdi de sebzede meyvede, bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Böylece vatandaşım, Ayşe kardeşim, Fatma kardeşim, Ahmet’im, Mehmet’im bu ucuzluktan en ideal şekilde faydalanacak. Oyunu hep beraber bozacağız, bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.

Belediyecilik AK Parti’nin işidir

Keçiören’in hep başarılı belediye başkanları tarafından yönetildiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: “Mesele belediyecilikse, bu konuda kimse bizim elimize su dökemez, belediyecilik AK Parti’nin işidir. Keçiören’de sandıkları patlatacağız, Mehmet Özhaseki kardeşimizle de büyükşehiri yöneteceğiz. Büyükşehirde Özhaseki, Keçiören’de Turgut Altınok kardeşimiz ile yola devam edeceğiz. Yeter mi? Yetmez. Ankara’nın tüm ilçeleriyle büyükşehirimizi bütünleştireceğiz. Cumhur İttifakı ile bu yolda yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Pazara kadar değil, inşallah mezara kadar yürüyeceğiz.” 

Mansur Yavaş’ı evine yollayacağız

Mansur Yavaş’a da göndermelerde bulunan Erdoğan şunları aktardı: “Bizim bildiğimiz, tanıdığımız, 17 yıldır içinde yaşadığımız Ankara, aday diye öne sürülen projeyi 31 Mart’tan sonra bir kez daha evine geri gönderecektir. Geçmişte defalarca deneyip başaramamış bir şahsı yeniden bu CHP sahneye sürdü. Bir kez daha söylüyorum. Kendini beş kez Kayseri gibi bir ilde büyükşehir belediye başkanı olarak ispat etmiş bir isim. Ve Keçiören’de de kendini yaklaşık 15 yıl burada ispat etmiş bir belediye başkanı. Ve şimdi beraber yürüyeceğiz. CHP kiminle el ele? Kandil’in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunlarla el ele yürüyor. Bunların zillet ittifakı var, bunların illet ittifakı var. Bizim de cumhur ittifakımız var.

Sincan’daki konuşmasında ise; Ankara’daki şehir hastanesine değinen Erdoğan, Türkiye’nin en büyüğü olacağını ve birkaç gün içerisinde açılacağını belirtti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.