Gündem

Bilim Kurulu 'Çıkmayın' diyor! Sokakta olanlara mikrofon uzattık

yeniakit.com.tr haber ekibi dışarıda olan vatandaşlara mikrofon uzatarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun 'Evde kalın' çağrısını hatırlattı.

-

Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan son rakamlara göre Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 2 bin 443'e yükselirken kornavirüse bağlı ölüm sayısı ise 59'a ulaştı.

Koronavirüsün etkili olduğu 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilirken Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri de halka zorunlu olmadıkça dışarı çıkmama çağrısında bulunuyor.

Yeniakit.com.tr haber ekibi Ankara sokaklarında vatandaşlara ne için dışarıda olduklarını sordu.

Büyükşehirlerin en işlek merkezlerindeki tenhalaşma Bilim Kurulu tarafından yapılan 'sokağa çıkmayın' çağrısının halkın büyük bir bölümü tarafından karşılık bulduğunu gözler önüne seriyor.

Zorunlu işleri sebebi ile sokakta olan vatandaşlar da yine Bilim Kurulu tarafından yapılan uyarılara dikkat ettiklerini belirtiyor. Öte yandan dışarıda olan vatandaşların bazıları da 'herkese sokağa çıkma yasağı' getirilmesi konusunda çağrıda bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen, 'Sokağa çıkma yasağı getirilecek mi?' sorusuna, 'Bilim Kurulumuzun vereceği her öneriye açık ve hazırız' diyerek cevap vermişti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.